‘Mavi Ev’in ödülünü Cumhurbaşkanı verdi

‘Dünyayla Yarışan Şehirler Yerel Yönetimler Proje Yarışması’nda ‘Mavi Ev’ Projesi ödüle layık bulundu. Türel, ödülü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aldı

‘Mavi Ev’in ödülünü Cumhurbaşkanı verdi
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Alzheimer Hasta ve Hasta Yakınları Merkezi Mavi Ev Projesi, 'Medeniyetimizi Yaşatan Dünyayla Yarışan Şehirler Yerel Yönetimler Proje Yarışması'nda en özgün projelerden biri olarak sosyal projeler kategorisinde ödüle layık görüldü. Başkan Menderes Türel, ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı. Türel'i kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, başarılı çalışmalarının devamını diledi.

GEÇEN AY DA ÖDÜL ALMIŞTI
AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından 6'ncısı düzenlenen yarışma sonuçları Ankara'daki Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda açıklandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in projelerinden Mavi Ev, geçen ay da Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi tarafından, 'Etkin Belediye Proje Yarışması'nda birinci olmuştu. Yaşlılıkta ortaya çıkan hastalıklarla mücadele eden, hasta ve hasta yakınlarına kucak açan Mavi Ev'de, her gün hastalar evlerinden alınarak, merkeze getiriliyor ve tekrar evlerine bırakılıyor. Hastalar, tansiyon ve şeker ölçümleri, ilaç takipleri yapıldıktan sonra uzmanlar eşliğinde beyin jimnastiği gerçekleştiriyor. Mavi Ev'in geniş bahçesinde yapılan yürüyüşle kas sistemlerinin çalışması, vücut kaslarının zinde kalması sağlanıyor. Müzikli aktivitelerle hastaların kaybolan oryantasyon duyguları yeniden canlanıyor.
BİZE ULAŞIN