TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

Bambaşka bir Antalya

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Antalya’nın hayata geçirilecek projelerle çağ atlayacağını söyledi. Türel, 2023’ü hedef gösterdi

Bambaşka bir Antalya
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 2023 yılında tamamen değişen bir Antalya ortaya çıkacağını söyledi. "Akıllı şehir, çevreci şehir projeleriyle, turizme, tarıma, ticarete destek olan projelerle dünya markası Antalya hedefinde kararlı şekilde ilerliyoruz" diyen Başkan Türel, "Antalya tarihinin en şanslı dönemlerinden birisini yaşıyor. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı hepimizin ortak hedefi. 15 Temmuz ruhuyla yeniden güçlenen birlik ve beraberliğimizi bozmayalım" dedi.

BÜTÇE 20'YE KATLANDI
Antalya turizminin çok kısa bir süre sonra 20 milyonlu turist rakamlarına ulaşacağını söyleyen Başkan Türel, "Yüksek gelirli turist çekmek için daha farklı ürünlere ve tanıtımlara ihtiyacımız var. Antalya Film Festivali'ni uluslararası alana taşıdık. Boğaçayı'nda film platoları kurulması Antalya'yı, hatta Türkiye'yi film üretiminde, reklamcılıkta, bilgisayar oyunu üretiminde ABD ve Hindistan ile yarıştıracak bir projedir. Boğaçayı, film platosu, doğal hayat merkezi, sahil-liman projesiyle ve Tünektepe ile entegre büyük bir projedir. Tünektepe ve Kruvaziyer Liman projeleri Antalya'nın dünyada konuşulmasını destekleyecek projelerdir" ifadelerini kullandı.

METRO 2019'DAN SONRA YAPILACAK
Başkan Türel, "İnşallah metro inşaatımız Konyaaltı Liman tarafından başlayacak ve Lara Kundu'ya kadar bir Y çizerek, Varsak'a da uzayacak şekilde devam edecek. Bunu tabi ki 2019'dan sonraki dördüncü etap olarak planladık. Ulaştırma Bakanlığı izinlerini almak suretiyle neredeyse nihayete erdirme noktasındayız. Böylece 2023'te bir başka Antalya ortaya çıkacak. Gördüğünüz gibi, akıllı şehir, çevreci şehir projeleriyle, turizme, tarıma, ticarete destek olan projelerle dünya markası Antalya hedefinde kararlı şekilde ilerliyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN