Patronlar ödül aldı

Antalya’da 2016 yılında en fazla vergi verip istihdam sağlayan ve ticarete damgasını vuran firmalara ödülleri törenle verildi. Gecede, Antalyalı patronların başarısına övgüler yağdırıldı

Patronlar ödül aldı
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) 2016 yılında en fazla vergi ödeyenler ile döviz kazandırıcı, istihdam sağlayıcı faaliyetlerde bulunan firmaları ödüllendirdiği, Geleneksel Ödül Töreni yapıldı. Bu yılki tören kapsamında ilk kez 'Antalya İnovasyon Ödülü' 'ürün', 'hizmet', 'pazarlama', 'organizasyon' ve 'süreç' inovasyonu olmak üzere 5 kategoride Antalya ekonomisinin 'en'leri durumundaki 46 firma ve kişi ödüllendirildi.

BÜYÜK İLGİ GÖSTERİLDİ
Törene Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun yanı sıra AK Parti, CHP ve MHP genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri katıldı. Törende, TOBB desteğiyle inşa edilen Fen Lisesi'nin açılış seremonisini de yapıldı.

SÖZLERİN ARKASINDAYIM
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, gecede yaptığı konuşmada, "Ağzımızdan ne çıktıysa tek tek gerçekleştiriyoruz. Kurvaziyer limanla ilgili imzalar atıldı, süreç artık uygulama boyutuna geçti. Antalya'nın her bir projesi için Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Menderes Türel Başkanımız ile birlikte çalışıyoruz, sorunlara birlikte çözüm üretiyoruz" şeklinde konuştu. Antalya'da turizmde bir dönüşüm programına ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Elvan, "Antalya'dan daha az 5 yıldızlı oteli olan İspanya'nın başardığını biz de başarabiliriz. Her şey dahil sistemini bir anda bırakmak mümkün değil ama bu bir süreç işi. Bu konuda daha cesaretli olmamız gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.BOĞAÇAYI MÜJDESİ
Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise yaptığı konuşmada 3 ilde valilik yaptığını, 3 ilde de TOBB'unokul yaptığını belirterek, TOBB'a eğitime verdiği destek için teşekkür etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de, Lütfi Elvan'ın da desteğiyle Boğaçayı'ndaki taş ocaklarının belediyeye devredilerek taş ocaklarının tarihe kavuşacağını ve böylece Boğaçayı projesinin de önünün açıldığını açıkladı.

ÖRNEK BİRLİKTELİK
Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya'nın siyaset gözetmeden önemli bir birliktelik gösterdiğini belirterek, "Antalya'nın idarecileri bir araya geldikçe, rahmet ve bereket Antalya'ya geliyor" dedi. Antalya'nın turizm ve tarımın yanı sıra sanayide de geliştiğinin altını çizen Hisarcıklıoğlu, "Son 10 senede en fazla marka tescili yaptıran 5'inci il Antalya'dır. Antalya Türkiye için, ekonomimiz için çok önemli. Antalya büyürse, Türkiye de büyüyor, Antalya sıkıntı yaşarsa Türkiye de sıkıntı yaşıyor" ifadelerini kullandı.

PATRONLARA ÖDÜLLER
Gecede, gelir ve kurumlar vergisinde ilk üçe giren vergi mükellefleri ile seyahat, konaklama ve ihracat alanında en çok döviz kazandıran 46 şirket ödüllendirildi. Bu yıl ilk kez verilen 'İnovasyon Ödülü' ise ürün alanında GİTEK Elektrik, hizmet alanında Güncem Turizm, pazarlama alanında AGT, organizasyon alanında RAL Tekstil, süreç alanında EVET Araştırma şirketinin oldu. İnovasyon Özel Ödülü ise Mert Bodrumlu'ya verildi.

TARİHİN EN ZOR 2 YILI
ATSO Başkanı Davut Çetin ise son iki yıldır Antalya'nın tarihinin en zor dönemini geçirdiğini belirterek, "18 yıldır odada görevler üstleniyorum. Bu kadar zor bir 2 yılı hatırlamıyorum. Geçen yılı sağ salim atlatan her üyemiz başarılıdır. Vergi, ihracat, istihdam şampiyonu üyelerimiz ise gerçekten üstün bir başarı göstermiştir. Önemli sorunları birlikte aştık" diye konuştu.

ANTALYA'NIN EN İYİLERİ

GELİR VERGİSİ: Dikmenoğlu Ticaret Mehmet Dikmen
959 BİN TL

KURUMLAR VERGİSİ: CK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş.
35 MİLYON 915 BİN TL

BİZE ULAŞIN