Gözleri dönmüş

Antalyaspor taraftarları Kayseri’de silahlı saldırıya uğradı. Gözü dönmüş Kayserili holiganlar takım otobüsünün plakasını söküp kente 80 kilometre mesafede taraftarlara pusu kurdu

Gözleri dönmüş
Süper Lig'in 5. haftasında oynanan Kayserispor-Antalyaspor maçının ardından istenmeyen olaylar yaşandı. Kayserisporlu taraftarlar Antalyasporlu taraftarları taşıyan otobüslere taşlı saldırı gerçekleştirdi. Çok sayıda otobüsün camları kırıldı. Olay sırasında bir otobüse de tüfekle ateş edildiği iddia edildi. Antalyaspor'u Kayseri deplasmanında yalnız bırakmak istemeyen 330 taraftar, geri dönüş sırasında taşlı, sopalı ve silahlı saldırıya uğradıklarını iddia etti. Maç öncesi Kayserispor taraftarlarının sosyal medyadan Antalyaspor taraftarına yönelik yapacakları saldırıları paylaştıklarını belirten Grup 1966 Taraftar Derneği Başkanı Yılmaz Yıldız, "Bu mesajları topla- yıp maçtan önce emniyete verdik. İlk kıvılcım Antalyaspor kulüp futbolcularını taşıyan otobüsün plakasını söküp çalınmasıyla başladı" dedi.

SİLAHLI SALDIRI
Maçtan sonra Kayserili taraftarların organize bir şekilde şehir içinde başlatacakları saldırılarıyı Ürgüp ve Avanos'a kadar sürdürecekleri haberini aldıklarını da ifade eden Yıldız, "Bu haberi alır almaz Kayseri emniyetine bilgi verdik. Buna rağmen İncesu ilçesine kadar eskort eşliğinde getirilmemiz gerekirken daha önce yalnız bırakıldık. Kayseri'den 80 kilometre uzaklıktaki İncesu ilçesinde sağlı sollu bir şekilde organize olmuş Kayserisporlu taraftarların pompalı silahlarla ve havai fişeklerle çapraz ateşine maruz kaldık. Silahlı saldırı bittikten sonra taşlı ve sopalı saldırı başladı. Otobüste bulunan bayan ve çocuklu ailelerden oluşan taraftarlarımız da yaralılar arasında" ifadelerini kullandı.

FAİLLER BULUNSUN
Silahlı saldırı anında otobüs kaptanı Ali Özer'in ustalığı sayesinde daha büyük tehlikeyi atlattıklarını söyleyen Yıldız, "Ülke genelinde bu tip olaylar yaşanırken Antalya'da buna benzer olayların yaşanmamasının mimarları Antalyaspor taraftarıdır. Efendiliğimiz dik duruşumuz camiaya ve Antalyalılara duyduğumuz saygıdandır. Ancak faillerin bir an önce yakalanıp futboldan uzaklaştırılmasını istiyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN