Balıkçılardan renkli açılış

Akdeniz’de balık sezonu davul zurna eşliğinde açıldı. Sezon açılışında renkli görüntüler yaşandı. Bu sezon ucuz ve kaliteli balık yeneceğinin mesajı verildi

Balıkçılardan renkli açılış
AKDENİZ, Nisan ayında başlayan yasağın ardından yeni balık sezonunu açtı. Konyaaltı'nda bulunan balık hali ve balıkçı barınağında kurulan mezatlarda tonlarca balık müşterileriyle buluştu. Gece tutulup türlerine ve boylarına göre kasalara dizildiği balıklar açık artırma yöntemiyle satışa çıkartıldı. Yüzlerce müşterinin toplandığı balık kasaları başındaki mezatlar zaman zaman çekişmeli geçti. Balıkların kasalarla satıldığı mezatlar yaklaşık dört saat sürdü.

BU YIL BALIK BOL OLACAK
Mezat öncesinde ise sezonun açılması sebebiyle kurban kesildi. Kurbanın ardından alana davul ve zurnacı girdi. Islıklarla ve davul zurna eşliğinde başlayan ilk mezatlar renkli görüntülere sahne oldu. 15-20 kilogramlık kuzu balıklarıyla poz veren balıkçılar davul zurna eşliğinde oynamayı da ihmal etmedi. Antalya Balık Komisyoncuları ve İşadamları Derneği Başkanı İlhami Demir, çok sayıda balık çeşidiyle bu yıl Antalya'nın ucuz ve kaliteli balık yiyeceğinin sinyallerini verdi.
BİZE ULAŞIN