Çalımbay’a veda

Antalyaspor ile yollarını ayıran Rıza Çalımbay basın toplantısı ile camiaya veda etti. Çalımbay, “İstediğim bir ayrılık değildi” ifadeleriyle topu yönetime attı

Çalımbay’a veda
Antalyaspor'la yollarını ayıran Rıza Çalımbay, düzenlediği basın toplantısında kendi dönemini özetledi ve başarısızlığın nedenlerini anlattı. Çok sayıda sakat oyuncu ile lige başladıklarını ve sakatlıkların artarak devam ettiğini anlatan Çalımbay, "Buna ek olarak transfer edilen arkadaşlarımız hazır değildi" dedi.

KİMSEYE KIRGIN DEĞİLİM
Çok sevdikleri ve zevkle çalıştıkları Antalyaspor'dan ayrılmak zorunda kaldıklarını ifade eden Teknik Direktör Rıza Çalımbay, "Kimse böyle çok iyi şekilde bahsettiği yerden ayrılmak istemez. Şartlar sonucunda ayrılmak zorunda kalıyorsunuz. Kimseye kırgınlığım yok. Bu sezonda istemediğimiz şeyler gelişti. Beraber konuşarak yolumuzu ayırmak zorunda kaldık" diye konuştu. Geçen sene Avrupa'ya gidemedikleri için üzüldüklerini kaydeden Çalımbay, takımın 5 maçtan daha fazla kredisinin olması gerektiğini dile getirerek "Takım kaptanı Eto'o olmak üzere bütün takıma, yönetime ve taraftara teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

FİKİR AYRILIĞI OLUŞTU
El Kabir'in Kayserispor maçında oynatmak istedikleri mevkide oynamak istememesi nedeniyle oyuna girmek istemediğini doğrulayan Çalımbay, "Kafa olarak değişmesi lazım" diye konuştu. Transferlere bakıldığında hepsinin iyi oyuncular olduğunu söyleyen Çalımbay, "Bazen transferde fikirler uyuşmayabilir. Böyle şeyler de yaşandı. Biz geçen sene huzur içinde çalıştık, bu sezon maalesef olmadı" dedi.
BİZE ULAŞIN