Kriterler belli

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk yeni hocanın yabancı olacağını söyledi. Hocanın kriterlerini belirleyen Öztürk, İtalya ve İngiltere’de temaslara başladı

Kriterler belli
Antalyaspor'da Rıza Çalımbay'ın görevden ayrılmasıyla yönetim de yeni hoca arayışına başladı. Başkan Ali Şafak Öztürk'ün bizzat yürüttüğü çalışmalarda rotanın ilk durağı İtalya oldu. Önceki akşam Milano'ya giden Öztürk, burada hedeflerindeki ilk isimle masaya oturdu. İsim vermekten kaçınan Öztürk, Capello ve Zaccheroni gibi isimlerle kesinlikle ilgilerinin olmadığını, daha genç bir hoca arayışında bulunduklarını söyledi.

GENÇ VE BAŞARIYA AÇ
Hedeflerinin genç, Avrupa'da belirli düzeyde takımlarda görev yapmasına rağmen kendi kariyeri açısından da başarıya aç bir teknik adam olduğunu ifade eden Öztürk, "Aradığımız diğer bir özellik ise bizim kulübümüzün menfaatlerine uygun çalışma kapasitesine sahip, yani kulübün menfaatlerini düşünen birisi olmalı. Ayrıca pazarlama stratejilerimize de uygun olması lazım" diye konuştu.

ACELEYE GEREK YOK
Ajandalarında bu kriterlere uyan birkaç isim olduğunu ifade eden Öztürk, "Milano'da bir teknik adamla buluşup karşılıklı konuştuk. Birkaç isimle daha fikirlerimizi paylaşacağız. Yeni teknik direktörümüz Osmanlıspor maçında takımının başında yer alamayabilir ama en azından o maçı izletmek istiyoruz. Doğru karar verebilmek için acele etmememiz gerekiyor. Taraftarımız en iyi ismi getireceğimizden endişe etmesin" dedi.
BİZE ULAŞIN