Mükemmel okul

Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü’nü alan Sabiha Gökçen Anaokulu Avrupa Yönetim Vakfı tarafından yürütülen EFQM Küresel Mükemmellik Endeksi’ne ‘gümüş’ kategoriden girdi

Mükemmel okul
Türkiye'deki birçok ünlü holdingi geride bırakarak 2015'te Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü kazanan Sabiha Gökçen Anaokulu, şimdide de mükemmeliyetini Avrupa'da onaylattı. Antalya'nın en büyük bağımsız anaokulu olan Sabiha Gökçen Anaokulu, Avrupa Yönetim Vakfı tarafından yürütülen EFQM Küresel Mükemmellik Endeksi'ne girdi.

GÜMÜŞ KATEGORİDE YER ALDI
Temmuz ayı içinde kurumsal profilini doldurarak sürece başvuruda bulunan Sabiha Gökçen Anaokulu, yapılan değerlendirme sonucunda 19 Temmuz'da 'eğitimdeki örnek ve özgün uygulamalarını başarıyla sürdürdüğü' için dünyanın en iyi performans gösteren kuruluşları arasında 'Gümüş' kategoride yer aldı.

EĞİTİMDE ÖRNEK MODEL
Sabiha Gökçen Anaokulu'nun kalite sürecini ve çalışmalarını anlatan bilgiler de dünyanın en iyi performans gösteren kurum ve kuruluşlarının tanınması amacıyla geliştirilmiş EFQM Küresel Mükemmellik Endeksi internet sayfasına konularak, eğitim alanında örnek olarak sunuldu. Sabiha Gökçen Anaokulu Müdürü Aslı Kanbir, okul öncesi eğitimde uyguladıkları kalite çalışmaları ve projelerle Türkiye'de örnek ve model olmak istediklerini söyledi.

BEYAZ VE YEŞİL BAYRAK
2015 yılında İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye Mükemmellik Ödülleri'nde jüri tarafından yapılan değerlendirmede küçük ve orta ölçek kamu yönetimi ve toplum hizmetleri kategorisinde finale kalan Antalya Muratpaşa Sabiha Gökçen Anaokulu, 'Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü'nün sahibi olmuştu. 2001 yılında hizmete açılan Sabiha Gökçen Anaokulu, 30 kişilik ekibiyle 450 öğrenciye hizmet veriyor. Okul aynı zamanda Temiz Okul-Hijyen Okul Projesi kapsamında 'Beyaz Bayrak', ISO 9001:2015 Kalite Belgesi, Beslenme Dostu Okul Bayrağı, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı'nın Eko-Okul projesi kapsamında da 'Yeşil Bayrak' ödüllerinin de sahibi.
BİZE ULAŞIN