Akraba vicdansız çıktı

Antalya’da hastaneye getirilen engelli çocuğun vücudunda morluklar ve yaralar tespit edildi. Baba Kemal Utku, oğlunun darp edildiğini iddia etti

Akraba vicdansız çıktı
ANTALYA'NIN Gazipaşa ilçesi Yeniköy Mahallesi'nde ikamet eden 12 yaşındaki yüzde 85 zihinsel engelli olan Barış Utku, bir akrabası tarafından darp edildiği ve işkence gördüğü gerekçesiyle hastaneye getirildi.

ÇALIŞTIRDI VE DÖVDÜ
Zihinsel engelli Barış Utku, kendinden yaşça büyük olan akrabasının kendisini daha önce de defalarca dövdüğünü ileri sürerek, "Ben dolaşmaya gidiyordum, beni çağırdı. Paketini eve taşıttı, bir dilim kavun verdi. Sonra da bana Keçiboynuzu topla dedi. Kaç lira vereceksin dedim. Sonra yüzüme baktı benim kafama vurdu. Sonra oğlu geldi değnekle vurdu. Değnek kırıldı. Daha önce de benim ellerimi yaktı. 3.5 gün çalıştım 100 liramı vermedi. Bana vurdu ağzımdan burnumdan kan aktı, bana küfür etti. Çocuğuna bana taş attırdı" dedi. Baba Kemal Utku da şikayetçi olacaklarını belirterek, "Çocuğu dövmüş, zorla çalıştırmış, akşam da gelirken sövmüş. Daha önce de parmaklarını yaktı. Babası da çocuğu daha önce dövdü. Biz akrabayız, mahkemelik olmayalım diye seslenmedik. Şikayetçiyiz" diye konuştu. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.
BİZE ULAŞIN