Cinayet sanığı tahliye edildi

Cinayet sanığı tahliye edildi
Isparta'nın Gelendost ilçesinde geçen yıl ağustos ayında 25 yaşındaki Gökhan Öz'ü tabancayla vurarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan 28 yaşındaki Bekir Korkut, suçu kendisini savunmak istediği sırada korku, heyecan ve telaş içerisindeyken işlediğine kanaat getirilmesi sonucu tahliye edildi.

VURULMUŞTU
Geçen yıl 3 Ağustos'ta bir gazinoda tartışan Bekir Korkut ve Kenan Öz kavga etmiş, ertesi gün Kenan Öz, ağabeyi Gökhan Öz ile birlikte Gelendost'un Avşar Köyü'ne giderek Bekir Korkut ile yeniden tartışmaya başlamış ve karnına kurşun isabet eden Gökhan Öz hastaneye götürülürken hayatını kaybetmişti.

'KENDİSİNİ SAVUNDU' KARARI
Olayla ilgili Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davaya devam edildi. Mahkeme heyeti, aldığı kararda sanığın, suçu kendisini savunmak istediği sırada işlediğine kanaat getirerek mütalaaya uygun olarak yurtdışına çıkış şartıyla tahliyesine hükmetti. Tutuksuz sanık Kenan Öz de aynı suçtan 5 ay hapis ve 400 lira adli para cezasına mahkum edildi. Mahkeme heyeti Kenan Öz hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ve 5 yıl dene
BİZE ULAŞIN