Minik dostlara evlerini açtılar

Hayvan aşığı genç kız ile annesi evini hayvanat bahçesine çevirdi. Evlerinde 65 kedi, 5 köpek, 4 ördek ve 6 horoz olmak üzere 80 hayvanı emekli maaşıyla besliyorlar

Minik dostlara evlerini açtılar
Antalya'da hayvan aşığı genç kız ile annesi, evlerini hayvanat bahçesine çevirdi. Evlerinde kedi, köpek, ördek ve horozlar için ayrı bölümler yapan anne ile kızı, 80'e yakın hayvanı kendi imkanlarıyla besliyor.

ONLARLA TATİL YAPIYOR
Almanya'dan tatil için Antalya'ya gelen üniversite öğrencisi 25 yaşındaki Melis Gökkaya, sokağa bırakılmış hayvanları annesi Vildan Sertel ile birlikte yaklaşık 5 yıldır evlerinde besliyor. Annesi Almanya'da tatil yaparken, Antalya'ya tatil için gelen genç kız, deniz, kum ve güneş keyfi yerine hayvanlarla birlikte vakit geçirmeyi tercih ediyor. 65 kedi, 5 köpek, 4 ördek ve 6 horoz için 3 odalı müstakil evlerini adeta hayvanat bahçesine çeviren anne ile kızına, bir arkadaşı da gönüllü olarak yardımcı oluyor.

EMEKLİ MAAŞIYLA
Tatile giden annesinin evine 5 yıldır gelip hayvanlara baktığını anlatan Melis Gökkaya, "Annem Almanya'ya gidince ben burada oluyorum. Annemin emekli maaşıyla bakıyoruz. Her hafta veterinerimiz gelip kontrol ediyor. Sokakta hasta olanları alıp iyileştiriyoruz. Sonra bizde kalıyor, gitmiyorlar. Cami avlusu gibi, evin kapısına bırakanlar da oluyor, çitlerin üstünden bahçeye atanlar da" dedi. Hayvanların bakımında genç kıza yardımcı olan arkadaşı Gülay Çayır ise, "Otogar tarafında oturuyorum tramvayla buraya geliyorum. Para için yapılacak bir iş değil bu, gönül işi, severek yapılacak bir iş. Gelemediğimde çok eksiklik hissediyorum. Onları yalnız bırakmamak için her gün geliyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN