ATSO’da seçim heyecanı

ATSO 7 Ekim’de sandık başına gidiyor. 3 aday başkanlık için yarışacak. 30 bin üye 111 meclis üyesini, onlar da 11 kişilik yönetim kurulu üyelerini seçecek

ATSO’da seçim heyecanı
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) üyeleri 7 Ekim'de sandığa gidiyor. İş dünyasında mevcut başkan Davut Çetin, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Ali Bahar ile ATSO'nun eski yönetim kurulu üyesi Güray Parlak adaylıklarını açıkladı.

ÖNCE MECLİS ÜYELERİ SEÇİMİ
42 bin üyesi bulunan ATSO'da, 12 bin üyenin üyelikleri borçları nedeniyle askıda. Bu nedenle ATSO seçimlerinde yaklaşık 30 bin faal üye oy kullanacak. Bu üyeler ilk olarak 49 meslek komitesinde 281 komite üyesi seçimini yapacak. Seçilen meslek komitesi üyeleri arasından 111 meclis üyesi seçilecek. Üçüncü adımda meclis üyeleri, 11 kişilik yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulunu seçecek.

ADAYLAR YARIŞTA İDDİALI
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, "Özellikle e-ticaret, e-oda anlamında epey yol katettik. İnovasyonla ilgili çalışmalarımız devam edecek" dedi. Ali Bahar ise kendisini şehrin, Antalya'nın adayı olarak tanıtarak "Birlik ve beraberlikle katma değer yaratan bir ATSO hedefliyoruz" diye konuştu. Güray Parlak da "Hem ticaretin gelişimi hem Antalya ekonomisine katkı sağlamak için elimizden geleni yapacağız" dedi.

RENKLER BELLİ OLUYOR
ATSO seçimlerinde başkan adaylarının listelerde kullanacağı renkler de belli olmaya başladı. ATSO Başkanı Davut Çetin ve ekibi 'kırmızı' liste ile yarışacak. Listelerinin renginin kırmızı, yazıları ise beyaz olarak kullanacaklarını açıklayan Davut Çetin, hem Türk bayrağı hem de Antalyaspor'un renklerinden esinlendiklerini açıkladı. Ali Bahar ve Güray Parlak ise henüz liste renkleriyle ilgili karar vermedi.
BİZE ULAŞIN