Yine sürat yine ölüm

Antalya Gazi Bulvarı’nda aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkan otomobil karşı şeride geçip tur otobüsüne çarptı. Kazada Çapan Bozoklu hayatını kaybetti

Yine sürat yine ölüm
Antalya Gazi Bulvarı'nda önceki gün sabaha karşı meydana gelen ve 4 kişinin öldüğü kazanın ardından aynı noktanın 50 metre uzağında benzer bir kaza da dün meydana geldi. Havalimanı istikametine seyir halinde olan Çapan Bozoklu (33) yönetimindeki 07 MMK 69 plakalı otomobil Düden Kavşağı üst geçidine yakın bir noktada aşırı sürat nedeni ile kontrolden çıktı. Takla atarak orta refüjdeki tel örgüleri parçalayıp karşı şeride geçen otomobil, Zeyhun Kaya yönetimindeki 58 AK 527 plakalı tur otobüsü ile kafa kafaya çarpıştı.

20 METRE UZAĞA UÇTU
Çarpmanın etkisi ile otomobilin motoru araçtan ayrılarak 25 metre uzağa fırladı. Bu sırada emniyet kemeri takılı olmayan otomobil sürücüsü de araçtan fırlayıp 20 metre uzağa düştü. Tur otobüsü hurdaya dönen otomobili 30 metre sürükledikten sonra yolun sağındaki 3 palmiye ağacını kökünden sökerek durabildi. Kazada otomobil sürücüsü Çapan Bozoklu olay yerinde feci şekilde can verdi. Otobüs sürücüsü ve 12 Rus turist kazayı yara almadan atlattı.

ÇOCUKLARIN ÖLÜMLE OYUNU
Kazanın meydana geldiği noktada ise akıllara durgunluk veren olay yaşandı. Kazaya rağmen olayın yaşandığı yerde öğrencilerin bisikletle süratle giden araçların arasından ölümü göze alarak yolun karşısına geçmek istemesi polisi bile şaşkına çevirdi. Olayı gören Trafik Şube Müdürü Mustafa Sincancıoğlu trafiği kesip öğrencilerin karşıya geçmesini sağladı.

ARAÇ YENİ KİRALANMIŞ
Yapılan incelemede otomobil sürücüsü Çapan Bozoklu'nun aracı sabah erken saatlerde kiraladığı ortaya çıktı. İlk belirlemelere göre otomobilin aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkarak kazaya sebebiyet verdiği kaydedildi. Tur otobüsündeki turistler başka bir araçla Pamukkale turuna devam etti. Polis kaza ile ilgili soruşturma başlattı.
BİZE ULAŞIN