Sporda tesis atılım hamlesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Orman Bölge Müdürlüğü kampüsü içinde kente spor kompleksi kazandıracak. Türel, hedeflerinin Antalya’yı spor şehri yapmak olduğunu söyledi

Sporda tesis atılım hamlesi
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi tarafından Sedir Mahallesi'ndeki Orman Bölge Müdürlüğü kampüsünde yaptırılacak spor kompleksinin temeli atıldı. Başkan Menderes Türel, hedeflerinin Antalya'yı spor şehri yapmak ve yetişen sporcularıyla dünyada konuşulacak bir kent yapmak olduğunu söyledi. Türel, "Antalya'mızın yağlı güreşte nasıl adı varsa her dalda sporcularının isimlerinden bahsettirmek istiyoruz. Antalya sporda da lider bir şehir olacaktır. İnşallah yeni şampiyonlar çıkaracağız, bu tesisler bu amaç içindir" dedi.

20 MİLYONLUK YATIRIM
Spor kompleksinde sadece salonlar olmayacağını kaydeden Başkan Türel, burada çocuk kreşi ve sağlık merkezi de yer alacağını belitti. Temelini atacakları başka spor kompleksleri de olduğunu anlatan Türel, "Antalya'da spor tesislerini ortadan kaldıracağımızı söylüyorlardı. Onlara sesleniyorum. Gözünüzü açın buralarda neler yaptığımıza bakın. Burası 20 milyon liralık bir bütçe ile gerçekleştirilecek. Bizden önceki yönetimin 1 yıllık toplam yatırım bütçesi 23 milyon liraydı. Şimdi biz sadece 20 milyonluk yatırımı burada yapıyoruz" diye konuştu.

HER ŞEY ÇOCUKLAR İÇİN
Başkan Menderes Türel, Antalya'da yeni bir dönem başladığını da ifade etti. Eskiden 'Türel deyince' akla kavşaklar, tramvaylar geldiğini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı, "Şimdi Türel deyince akla spor salonları, müzeler, sportif başarılar, aile merkezleri geliyor. Eskiden altyapı belediyeciliği öndeydi, şimdi sosyal belediyecilik ön plana çıkıyor. Her sahada çocuklar için güzel bir gelecek hazırlıyoruz" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN