35 yıllık sorun sona erdi

Antalya Kepez Belediyesi, Altınova’da 2’nci tapu törenini de yaptı. 35 yıldır beklenen imarlı tapular vatandaşa teslim ediliyor

35 yıllık sorun sona erdi
Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaklaşık 35 yıllık mülkiyet problemini çözdüğü Altınova'da, imarlı tapuları verme sözünü de tutuyor. İmar planlaması ve imar uygulaması çalışmaları tamamlanan bölgede hak sahiplerine, Antalya Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nün onayladığı imarlı tapularının teslimi devam ediyor.

İLK TAPULAR 2014'DE VERİLDİ
Altınova'nın imar planı çalışmaları, Başkan Tütüncü'nün geçtiğimiz 5 yıllık görev süresi içerisinde tamamlanmıştı. Bölgede ilk olarak 60 metre genişliğindeki Altınova Bulvarı'nın çevresindeki parsellerin imar uygulaması yapılmıştı. Antalya Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nün tescilini onayladığı imarlı tapular da 8 Temmuz 2014'te gerçekleştiren törenle vatandaşlara verilmişti.

ESKİ KÖY İÇİ DE TAMAMLANDI
Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü, Altınova köy içi olarak adlandırılan Sinan, Orta ve Düden mahallelerini kapsayan 599 bin 544 metrekarelik alanda gerçekleştirdiği imar uygulaması çalışmasını da bitirdi. Antalya Tapu ve Kadastro Müdürlüğü, köy içi olarak adlandırılan bölgenin imar uygulaması yapılan parsellerin imarlı tapularının tescilini onayladı.

700'DEN FAZLA TAPU
Kepez Belediyesi, bu onayın ardından bölgede 2'nci tapu dağıtım törenini düzenledi. Törendeki konuşmasına, "Altınova'nın 30 yıllık bir mülkiyet problemini tarihin karanlık sularına gömdük" sözleriyle başlayan Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, tapu teslim töreniyle birlikte 700'den fazla Altınovalı'ya söz verdiği tapuları teslim ettiklerinin altını çizerek "İmar planı yaptığımız alanlarda şimdi daha büyük iş merkezleri yapılıyor. Bu da istihdamı artırıyor. Altınova, yeni iş merkezleriyle iş, aş ve ekmeği de büyüten bir merkez oluyor" dedi. Başkan Tütüncü, konuşmasının ardından diğer protokol üyeleriyle beraber sembolik olarak 21 kişiye tapularını teslim ettiler. Diğer bölge sakinleri, Kepez Belediyesi Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü'nden tapularını alabilecek.
BİZE ULAŞIN