Likya Yolu’nda koşuyorlar

Uluslararası maraton koşucularının katıldığı ‘Likya Yolu Ultra Maratonu’ Fethiye’den başladı. Yarış Kemer’de sona erecek

Likya Yolu’nda koşuyorlar
Uluslararası maraton koşucularının katıldığı 'Likya Yolu Ultra Maratonu' Muğla'nın Fethiye ilçesinden başladı. 4 kategoride 250 koşucu, Ölüdeniz Mahallesi Likya yolu start noktasından maratona başladı. 6 etaptan oluşan maratonda 509 kilometre uzunluğundaki tarihi Likya Yolu'nun 250 kilometrelik bölümü 6 gün boyunca koşarak geçilecek. Maraton, 30 Eylül'de Antalya'nın Kemer ilçesindeki Çıralı Plajı'nda sona erecek.

DÜNYADA TEK
Yarış direktörü Taner Damcı, maratonun bir yarış olduğu kadar, doğayı ve insanın kendini keşfini içinde barındıran muhteşem bir spor aktivitesi olduğunu söyledi. Ultra maratonların dünyada hızla yayıldığını anlatan Damcı, "Türkiye'de ilk olan Likya Yolu Ultra Maratonu, dünyanın da en özel maratonlarından biridir. Bu kadar tarihi ve doğal güzelliğin içinden geçilen başka bir maraton yok. Maratonun uluslararası düzeyde çok daha fazla tanınacağını düşünüyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN