Menderes Türel’den 3 müjde

Döşemealtı ilçesine bin 500 yataklı şehir hastanesi müjdesi veren Başkan Türel, Konyaaltı projesinin 2018 yazına hazır olacağını, taş ocaklarının kökünü kazıyacaklarını söyledi

Menderes Türel’den 3 müjde
AK Parti'nin Antalya'daki ilçe kongreleri devam ediyor. Merkez ilçelerden Döşemealtı ve Konyaaltı, yeni yönetimlerini belirledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise iki kongrede yaptığı konuşmalarda hem icraatlarını ve projelerini anlattı, hem de kentin kanayan yaralarına çözüm olacak üç müjdeyi birden verdi.

İLÇENİN KADERİ DEĞİŞİYOR
Döşemealtı İlçe Kongresi'nde konuşan Başkan Türel, temeli yakın zamanda atılacak bölge hastanesinin müjdesini verdi. Döşemealtı'nın Antalya'nın yenilenen yüzü olduğunu ve dev projelerin gerçekleştiğini belirten Türel, 3'üncü etap Raylı Sistem, yeni kavşak çalışmaları, otogar projesi, yeni metro hattı projelerini anlattı. Kendisinin ilk döneminden sonra 5 yıllık CHP'li Akaydın dönemine atıfta bulunarak "Bu kentte 5 yıl yaprak kıpırdamadı. Aradaki açığı kapatmaya çalışıyoruz. Artık batı çevre yoluyla Kemer istikametinden Korkuteli kavşağına anında ulaşıyorsunuz. Şimdi artık Antalya Otogarı'nı da Döşemealtı'na taşıyoruz. Hemen arkasından hızlı tren garı da Döşemealtı'nda olacak" diye konuştu. Başkan Türel, aynı zamanda Döşemealtı Bölgesi'ne çok kısa bir sürede temelini atacakları hastanenin de müjdesini verdi. Türel, "Döşemealtnı'nın en önemli sorunlarından bir tanesi hastaneydi. Döşemealtı'na 5, Kepez'e 20 dakika mesafede yeni bir hastane olacak. 1500 yataklı bir şehir hastanesi bu bölgede kuruluyor. Bunun temelini çok kısa bir süre içerisinde atacağız. Döşemealtı halkı merkezden şehir hastanesine 5 dakikada ulaşabilecek" dedi.

CAMHURBAŞKANI DESTEĞİ
AK Parti'nin Konyaaltı İlçe Kongresi'nde de bölgeyi olduğu kadar Türk turizmini de ilgilendiren müjdeler veren Başkan Türel, bir dünya projesi olan Boğaçayı'nı 3 etapta gerçekleştireceklerini anlattı. Başkan Menderes Türel, Boğaçayı Projesi ve Sinema Stüdyoları Projesi'ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük bir destek verdiğini ifade etti.

OCAKLARIN KÖKÜ KAZINACAK
Konyaaltı'nın kanayan bir başka yarası olan taş ocaklarıyla ilgili de konuşan Türel, "Taş ocakları meselesinin de kökünü kazıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız talimat verdi. Enerji Bakanımız, Kalkınma Bakanımız ve İçişleri Bakanımız, kurul kararı alarak, bu taş ocaklarının Büyükşehir Belediyesi'ne devrine karar verdi. Boğaçayı projemizin önü açıldı ve bu taş ocaklarının projeye engel bir hali kalmadı. Senelerdir Antalya'nın en büyük kanayan yarası, baş ağrısı taş ocakları. Boğaçayı'ndaki taş ocakları, kökünü kazıyoruz. Hani çevreciydiniz. Niye bunu takdir etmiyorsunuz? Çünkü onların gözleri var görmüyor, dilleri var söylemiyor, kulakları var duymuyor. Varsın olsun, biz Antalya'mıza, Konyaaltı'mıza hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.

KONYAALTI VE TÜNEKTEPE
Konyaaltı'na değer katacak bir diğer proje olan Konyaaltı Sahil Projesi'nin de 2 gün önce ihalesinin gerçekleştiğini ifade eden Türel, "Bir muhteşem proje daha. Ekim başı gibi özellikle hemen varyantın altından sahil projemizin inşaatına başlıyoruz. Hedefimiz sahil projemizi önümüzdeki yaza yetiştirmek. İnşallah 2018 yazında Konyaaltı Sahil Projemizi yetiştirmiş olacağız. Tünektepe'ye de Antalya'nın sembol değeri olabilecek muhteşem bir eser daha kazandıracağız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN