Paraşütle 70 metreden çakıldı

Babadağ’dan atlayan Rus paraşüt pilotu Ivanov Ilya, 70 metreden kayalıklara çakıldı. Zirvede ambulans olmaması paraşütçülerin tepkisini çekti

Paraşütle 70 metreden çakıldı
Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Ölüdeniz Mahallesi'nde bulunan Babadağ'dan tekli eğitim atlayışı gerçekleştiren Rus uyruklu Ivanov Ilya, bin 900 metre yükseklikteki pistten atladıktan sonra kalkışta paraşütü kapanınca ölümden döndü. Yaklaşık 70 metre yükseklikten bir anda yere düşen Rus uyruklu Ilya, acı ile kıvranmaya başladı. Rus paraşütçünün yardımına çevredeki diğer paraşütçüler koştu. Yaralı paraşütçü için 112 Acil Sağlık ekiplerinden yardım istendi. Babadağ'ın zirvesinde geçtiğimiz yıllardaki gibi UMKE Sağlık Ekibi olmadığı için 45 dakika ambulans beklendi.

ZİRVEDE AMBULANS BULUNMUYOR
Ölüdeniz'den gelen 112 acil sağlık ekibi Rus paraşütçüye ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Paraşütçünün belinde, omzunda ve kollarında kırıklar olabileceği belirtildi. Fethiye Devlet Hastanesi'ne kaldırılan paraşütçünün hayati tehlikesinin bulunduğu ifade edildi. Rus paraşütçüye yardıma koşan Türk tandem pilotlarından Şenol Arat, "Geçen yıllarda burada UMKE ekipleri bekliyordu. Bu adama 5 dakikada müdahale edilebilirdi. Şimdi Fethiye'den ambulans ancak 45 dakikada gelebiliyor" dedi.
BİZE ULAŞIN