Antalya müzeler kenti olacak

İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği Pilav Günü’nde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Antalya’nın müzeler kenti olacağını belirtti

Antalya müzeler kenti olacak
ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkan Menderes Türel, Antalya İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (ANİMDER) Geleneksel Pilav Günü'ne katıldı. Pilav gününde konuşan Başkan Türel, Antalya'nın kültür şehri olması yönünde çalışmalar yaptığını belirterek, Türkiye'nin en büyük cami inşaatı Antalya Ulu Camisi'nde, temel kazılarının bitmek üzere olduğunu söyledi.

9 MÜZE ÇALIŞMASI
Başkan Menderes Türel, "Antalya Ulu Cami Külliyesi aynı zamanda bir tür İslam Sanatları Müzesi olacak. Mimari özellikleriyle ve içerisindeki Türk İslam Sanatları Müzesi ile kentin kültür ve turizmine katkı sağlayacak. 9 farklı müze çalışmasını Antalya'da yürütüyoruz. En önemli hayallerimden birisi bir gün Antalya'ya gelen turistlerin bu camimizi ve Türk İslam Sanatları Müzesi'ni görmek için sıraya girmesi, medeniyetimizi ve kültürel zenginliğimizi görmesidir" diye konuştu.

HAYAT BİZE BİR EMANET
Konuşmasında gençlere de seslenen Başkan Türel, "İlimde, fende, felsefede ileri gitmeyen bir millet inancını koruyamaz. Allah'ın sırları kainatın her yerindedir. Fizikte, kimyada, biyolojide, matematikte, astronomide, sanatta, sinemada sonsuz ilmi arayacağız. İlimle çalışmayla ibadeti birleştireceğiz. Sizlere güzel bir Antalya emanet etmek için gayret ediyoruz. Hayat bize bir emanet. Bu vazifelerimiz de bize bir emanettir makamlar değil" ifadesini kullandı.
BİZE ULAŞIN