Cazibenin adı Salda Gölü

Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş, Kibyra antik kentindeki ‘Senfonik Türküler’ konserine katıldı. Bakan, paçalarını sıvayıp Salda Gölü’nün kıyısında yürüyüş yaptı

Cazibenin adı Salda Gölü
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Salda Gölü'nün çok fazla tesislerle doldurulmadan, güzelliğinin ve bakir halinin korunması gerektiğini söyledi. Burdur'un Yeşilova ilçesini ziyaret eden Kurtulmuş ve beraberindeki büyükelçilere, bir otelde testi kebabı ikram edildi. Kurtulmuş, testi kebabına ilişkin yabancı konuklara bilgi verdi. Kurtulmuş ve büyükelçiler, ardından 'Türkiye'nin Maldivleri' olarak bilinen Salda Gölü'nü gezdi. Bakan Kurtulmuş, ayakkabılarını çıkarıp göl kıyısında yürüdü. Kurtulmuş, Salda Gölü'nün cennet köşesi bir yer olduğunu söyledi.

DOĞALLIĞI BOZULMAMALI
Burada yabancı konukları ve gazetecileri ağırlamanın sebeplerinden birisinin de tanıtım olduğuna işaret eden Kurtulmuş, "Salda Gölü, çok fazla bilinmiyor. Türkiye'nin saklı cennetlerinden birisi. Salda'nın fazla tesislerle, binalarla doldurmadan güzelliği ve bakir halini koruyabilmeliyiz. Bu yaz burayı 250 bin kişi ziyaret etmiş. Herhalde yabancı turistler tarafından da çok ciddi bir şekilde cazibe merkezi olur. Güzel, çevreyi bozmayacak, buranın doğallığını kirletmeyecek turistik tesisler belki yapılabilir. Onu çalıştıktan sonra söylememiz lazım" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN