Onkoloji çilesi bitiyor

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Bülent Aydınlı, hastanenin G Blok inşaatı bittiğinde, Antalya’nın Onkoloji Hastanesi’ne kavuşacağını söyledi. Hastane önemli bir eksiği kapatacak

Akdeniz Üniversitesi Başhekimi Bülent Aydınlı, 370 yataklı Onkoloji Hastanesi'nin yakında hizmete gireceğini söyledi. Antalya'da ve bölgede onkoloji alanında gelişmiş bir hastaneye ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Aydınlı, bu konuda hizmet veren Mustafa Samur Tıbbi Onkoloji Kemoterapi Merkezi'nde hasta ihtiyacını karşılamada sıkıntılar yaşandığını aktararak "2018'in ilk aylarında hizmete sokmayı hedeflediğimiz hastanemizde tek kişilik odalarda modern çağa uygun hasta bakım hizmetleri vereceğiz. Hasta refakatçilerinin kalabileceği koltuklar olacak. Hasta bakımıyla ilgili tüm ihtiyaçların karşılanacağı odalar dizayn edilecek" dedi.

HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ
Yedi katlı düşünülen binanın en üst katının ayaktan kemoterapi alan hastalara ayrıldığını anlatan Aydınlı, "80 yataklı bölümümüz var. Bu bölümü modern bir ünite olarak hizmete sokacağız. Böylece şu anki kapasitemizin iki katına çıkacak" diye konuştu. Antalya Onkoloji Hastanesi'nin yer alacağı G Blok'ta yaklaşık 370 yatak olacağını söyleyen Başhekim Aydınlı, "İzmir'den Mersin'e kadar uzanan bölgede böyle kapsamlı, aktif hizmet verebilecek şu anda üniversite bazında hastane yok" dedi.

TOPLAMDA 1400 YATAK
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nin şu anki yatak kapasitesinin 970 olduğunu söyleyen Başhekim Aydınlı, "Yaklaşık 370 yatak da bu hastane ile eklenmiş olacak. Bununla birlikte başka birimlerimizde de devreye girecek yataklarla birlikte 1400 yataklı devasa bir kurum haline geleceğiz" diye konuştu.

300 PERSONEL GÖREV YAPACAK
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başmüdürü Mustafa Yıldıran ise, "Özellikle onkoloji hastalarına verdiğimiz hizmet kalitesi Akdeniz bölgesinde nitelikli bir duruma yükselecek. Bunun alt yapısını hem cihaz olarak, hem personel olarak oluşturmaya çalışıyoruz. Muhtemelen inşaat bitiminde 300 personel ve 370 yatak ilave, bunun dışında teknik donanım bakımından da bir çok yeni cihazla hastanemiz hizmete girecektir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN