Başına gelince anladı

Karaciğer nakliyle hayata tutunan Ömer Karagöz, 9 yıl önce kaza sonucu ölen oğlunun organlarını bağışlamadığı için pişman oldu

Başına gelince anladı
Antalya'da 2008 yılında kazada kaybettiği oğlunun organlarını bağışlamakta tereddütte kalan 57 yaşındaki Ömer Karagöz, karaciğer yetmezliği nedeniyle nakil ameliyatı olunca organ bağışının önemini anladığını söyledi.

ŞİMDİ PİŞMAN OLDU
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi ve Organ Nakli Merkezi Sorumlu Hekimi Genel Cerrah Yrd. Doç. Dr. Tuğrul Çakır ve ekibi tarafından karaciğer nakli yapılan emekli Ömer Karagöz, sedyeyle girdiği hastaneden yürüyerek çıkmaya hazırlanıyor. Karagöz, 2008 yılında oğlu 24 yaşındaki Ahmet Karagöz'ü kazada kaybettiğini anlatırken, "O zaman çocuğumun organlarını bağışlamamıştım. Şimdi olsa bağışlarım. Her şey başa gelince anlaşılıyor. Herkesin yaşarken organ bağışı yapması lazım" dedi.

NE OLDUĞUNU BİLMİYORDUK
Ömer Karagöz'ün eşi 54 yaşındaki Şerife Karagöz de, oğlu Ahmet'in işten eve gelirken trafik kazası geçirdiğini ve beyin ölümünün gerçekleştiğini anlatırken, "O zaman organ bağışının ne olduğunu, ne kadar gerekli olduğunu bilemedik. Bağışlayamadık. Şimdi olsa başkalarına can olsun diye bağışlardık" dedi.
BİZE ULAŞIN