Bisikletin yolu açık

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Bisiklet Sevenler grubuyla pedal çevirerek bisiklet kullanımının artmasına öncülük etti

Bisikletin yolu açık
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Antalya Bisiklet Sevenler grubu üyelerine sürpriz yaptı. Bisiklet Sevenler grubu üyelerinin bisiklet turuna katılan Başkan Türel, Barbaros Çay Bahçesi'nden başlayarak, Müze Caddesi, Teomanpaşa Caddesi, Milli Egemenlik Caddesi, İsmetpaşa Caddesi tramvay yolundan Işıklar'daki Büyükşehir Belediyesi eski hizmet binasına kadar pedal çevirdi.

YOL MÜJDESİ
Türel, şehir merkezinde bisiklet yollarının yaygınlaştırılması konusunda çalışmaların sürdüğünü, 6 ay içerisinde Antalya'da bisiklet yollarının bütünleştirilmesine yönelik projenin tamamlanarak, yapımına başlanacağını müjdeledi. Türel, "2019'a kadar bisiklet yollarında kent merkezinde bütünlük arz eden bir ring oluşturmuş oluruz. Böylelikle sizler de gönül rahatlığıyla çok daha konforlu bir şekilde bisikletlerinizi kullanabilirsiniz" dedi.

ÖNYARGIYI TÜREL KIRDI
Antalya Bisiklet Sevenler yöneticisi Meral Tolunay, Başkan Türel'in kendileriyle birlikte pedal çevirmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Bisiklet yollarının ring haline getirilmesi projesi bizi çok heyecanlandırdı. Bu projeyle Antalya'da bisiklet kullanımı çok daha yaygın bir şekilde gerçekleşecektir. Bisikletçilerin siyasilere karşı 'bizi ciddiye almazlar, sorunlarımıza eğilmezler' düşüncesini de böylelikle Sayın Türel kırmış oldu" dedi.

SEVİNDİREN AÇIKLAMALAR
Keyifli bir yolculuk yapan Türel, bisiklet sevenleri sevindirecek açıklamalar da yaptı.
BİZE ULAŞIN