Özel harekat kurtardı

Antalya ‘da işadamı İbrahim A, eşi Raziye A. ile 7 yaşındaki oğlu Ramazan’ı rehin aldı. Kadın ve çocuk polis operasyonu ile kurtarıldı

Özel harekat kurtardı
Antalya'da eşinden uzaklaştırması bulunan işadamı, eve gelip eşini ve çocuğunu odaya kilitleyerek rehin aldı. Bölgeye çok sayıda polis ve özel harekat timi sevk edildi. Kapıları kilitleyen öfkeli koca, kapı kırılarak etkisiz hale getirildi, eşi ve çocuğu kurtarıldı.

KARADAN VE HAVADAN
Antalya'da işadamı İbrahim A. uzaklaştırma kararı olmasına rağmen Muratpaşa ilçesi Kızılarık Mahallesi 2770 Sokak'ta bulunan Hamit Utku Apartmanı 6'ncı katındaki eve gelerek eşi ve oğlunu rehin aldı. Eşi Raziye A'nın, "Bizi öldürecek. Polis çağırın" çığlıklarının ardından komşuları durumu 112 Hızır Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbarın ardından anne ve oğlunun kurtarılması için havadan ve karadan kurtarma operasyonu başlatıldı. Bölgeye çok sayıda Özel Harekat, sivil ve resmi ekiplerin yanı sıra itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Resmi ve sivil ekipler çelik yelek giyerek binayı boşalttı. Polis helikopteri de havadan binayı gözetim altına aldı. İtfaiye ekipleri ise merdiveni açarak hazır bekledi.

POLİS OPERASYON KARARI ALDI
Yapılan tüm ikazlara rağmen işadamı İbrahim A, eşini ve oğlunu serbest bırakmadı. Gelişmelerin ardından polis operasyon kararı aldı. Özel Harekat ekipleri kapıyı koç başı ile kırarak içeri girdi. İbrahim A. saniyeler içinde etkisiz hale getirildi. Eşi Raziye A. ile oğlu Ramazan E.A. kurtarılarak binadan dışarı çıkartıldı. Anne ve oğluna ilk müdahaleyi sağlık ekipleri yaptı. Daha sonra her ikisi de Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

SORGUSU SÜRÜYOR
İbrahim A'nın etkisiz hale getirilmesinin ardından apartman sakinleri derin bir oh çekti. Evden uzaklaştırma kararı olmasına rağmen eşini ve oğlunu rehin alan İbrahim A.gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Polis, İbrahim A'nın eşini ve oğlunu rehin aldığı silah veya bıçağın araştırıldığını bildirdi.

PANİK YAŞADILAR
İbrahim A'nın rehin aldığı eşi Raziye ile oğlu Ramazan olay sırasında büyük korku yaşadı.
BİZE ULAŞIN