Ailece üniversiteli oldular

Antalyalı Yasemin Arslan, başörtüsü yasağı nedeniyle okuyamadığı üniversiteyi, 29 yıl sonra kızıyla birlikte kazandı. Baba Arslan da aynı okulda yüksek lisans yapmaya başladı

Ailece üniversiteli oldular
Antalya'nın Serik ilçesi Belek Mahallesi'nde yaşayan 3 çocuk sahibi esnaf Alpaslan Aslan (49) ve ev hanımı Yasemin Aslan (47) çiftinin evindeki her birey okullu oldu. 2'si üniversite, 1'i lise olmak üzere 3 çocuğunu okutan baba Alpaslan Arslan'a en büyük mutluluğu ise eşi verdi.

BAŞÖRTÜSÜ YASAĞI VARDI
29 yıl önce lise öğrenimini tamamlayan Arslan, derslerinde başarılı olmasına rağmen başörtüsü yasağı nedeniyle eğitimine devam etmedi. Arslan, başörtü yasağının kalkmasına rağmen eğitimine zaman ayıramadı. Oğlu Erkan Bahri Arslan'a hukuk fakültesini kazandıran azimli anne, geçen dönem üniversite sınavına girecek olan kızını motive etmek amacıyla kendisi de ders çalışmaya başladı.

KENDİSİ DE SINAVI KAZANDI
Kızının isteksizliği, oğlunun derslerini ağırdan alması, bir de 15 Temmuz olaylarının etkisi altında kalan anne Arslan, üniversite sınavına kızıyla birlikte girmeye karar verdi. Hem kızını teşvik eden hem de kendisi ders çalışan 3 çocuk annesi Yasemin Arslan, kızıyla birlikte Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni kazandı. Kızıyla aynı sırayı paylaşan annenin hedefi ilk önce fakültesini bitirmek ardından 2023 yılındaki seçimlere katılmak.

BABA YÜKSEK LİSANSTA
Her sabah ailesini, okula getirecek olan Alpaslan Arslan da, 'madem her gün okula geliyorum' diyerek aynı üniversite aynı fakültede İslam Felsefesi üzerine yüksek lisans yapmaya başladı. 26 yıl önce Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun olduğunu hatırlatan Arslan "Mutluyum, ailecek ilim havzası içinde olmakta gurur duyuyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN