Sorun yok yola devam

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’yla arasında sorun olduğu iddiaları için “İftira sezonu açıldı. AK Parti’yi karıştırmaya çalışanlara buradan ekmek çıkmaz” diye konuştu

Sorun yok yola devam
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile arasının bozuk olduğuna yönelik iddiaları yanıtladı. Antalya kamuoyunda uzun süredir tartışılan konu hakkında ilk kez konuşan Başkan Menderes Türel, "AK Parti'nin Antalya'da başarısız olması hesabıyla kendilerince birtakım entrikalarla ve sokak efsaneleriyle adım atmaya çalışanlara her yerde söylüyorum, size buradan ekmek çıkmaz. Biz Antalya'nın gelişmesi için gece gündüz durmadan çalışan bir ekibiz. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, mahallelerdeki sandık başındaki arkadaşlarımıza kadar hepimiz aynı amaca yönelik çalışırız. Görüş ayrılıkları her partide olabilir. Ama Antalya'yı muasır medeniyet çizgisine taşımamız hususunda gerekenleri yapmamızda bizi hiç kimse alıkoymaz" dedi. Söylentileri dedikodu olarak nitelendiren Başkan Türel, özellikle seçim arifelerinde bu tür dedikodulara muhatap olduğunu söyledi. Menderes Türel, "Seçimler yaklaşınca iftira sezonu yeniden açıldı. Sayın bakanımızla geçmişten beri iyi bir dostluğa sahibim. AK Parti'nin başarısızlığı üzerinden bir başarı hesabı yapanlara açık söylüyorum, buradan bir neticede alamazlar" diye konuştu.

BEN HEPSİNDEN İYİYİM
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, önceki gün akşam saatlerinde, Ankara'da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu makamında ziyaret etti. Türel ziyarette, projelerle ilgili son gelişmeleri Çavuşoğlu ile paylaştı. Başkan Türel, bazı yerel gazetelerde partisinin büyükşehir belediye başkanı adaylığı için bazı isimlerin geçtiğinin hatırlatılması üzerine, "Bu isimleri ortaya atanlar, AK Parti'yi ufak hesaplarla, hain planlarla bölüp parçalamaya çalışma gayreti içindeler. 2004'te aday adayı iken 'Kendin olmasan kimin aday olmasını isterdin' sorusuna 'Hepsi çok iyi aday ama ben onlardan daha iyi adayım' diye cevap vermiştim. Bu yarışta herkesin yolu açık olsun" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN