Göz göre göre ölüyorlar

Göz göre göre ölüyorlar

Fethiye’de kimsesiz yaşlı adam hastaneye kaldırılınca beslediği onlarca muhabbet kuşu telef oldu. Eve girilemediği için kalan kuşlar da tehlikede

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir villada yaşayan şahsın hastanelik olması nedeniyle evinde beslediği onlarca muhabbet kuşu telef oldu. İddialara göre Fethiye'nin Ölüdeniz Mahallesi 99. Sokak'ta havuzlu villada yaşayan 62 yaşındaki Nurettin Ö, 2 ay kadar önce çevredeki vatandaşların şikayetleri üzerine Jandarma tarafından Fethiye Devlet Hastanesi Ruh ve Sinir Hastalıkları bölümünde tedavi altına alındı. Nurettin Ö, daha sonra Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne gönderildi.

ENGEL OLAMADILAR
Nurettin Ö'nün çevresindeki komşular, Ölüdeniz Mahalle Muhtarı Halil Duman'dan evde bulunan kuşların kurtarılmasını istedi. Jandarma ve belediyeden yardım istenmesine rağmen kuşların büyük bölümü kurtarılamadı. Hayvan dostu dernekler de devreyi girdi ancak eve girilemeyince hiçbir şey yapılamadı. Bazı kuşlar yaklaşık 2 aydan bu yana bu yaşam alanında uçmaya devam ederken, onlarca kuş telef oldu.

KALANLAR KURTARILSIN
Ölüdeniz Mahalle Muhtarı Halil Duman, "Nurettin Ö, Konya Ermenekli. Burada hiçbir yakını yok. Eğer şahıs hastaneye götürülürken önlem alınsaydı kuşlar telef olmazdı" dedi. Kuşların telef olmasına üzüldükleri kadar salgın hastalık endişesi yaşadıklarını da belirten Muhtar Duman, "Kaymakamlığa içeride kalan kuşların telef olmaması için başvuruda bulunduk. Hiç olmazsa onlar kurtarılsın" dedi.
BİZE ULAŞIN