Meme kanseri ve osteoporoz hastalıkları hakkında bilgilendirildiler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi meme kanseri ve osteoporoz konularında kadın personelini bilgilendirdi. Eğitimin ardından kemik ölçümü de yapıldı.

Meme kanseri ve osteoporoz hastalıkları hakkında bilgilendirildiler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin meclis salonunda gerçekleşen hizmet içi eğitim kapsamında meme kanseri ve osteoporoz konularında kadın personele bilgi verildi. Bilgilendirmeleri Büyükşehir Belediyesi uzman eğitmenleri gerçekleştirdi. Meme kanserine karşı en iyi koruyucu yöntemin erken teşhis olduğunu kaydeden eğitmenler, kanser yayılmadan önce teşhis edilirse yüzde 96'ya kadar varan oranlarda, kişinin yaşam şansına sahip olduğunu kaydetti. Sağlıklı beslenmenin ve spor yapmanın hastalıkları engellemede önemli rolü olduğunun altı çizildi. Özellikle kadınların her yıl düzenli olarak sağlık muayenesi olması gerektiği belirtildi.

Osteoporoz'un kemik mineral içeriğinin azalmasına bağlı kemik dayanıklılığının ve kalitesinin düşmesi olduğunu belirten uzmanlar, bazı uyarılarda bulundu. Düzenli egzersizin büyük önem taşıdığının altı çizilerek, D vitamininin alınması gerektiği ifade edildi. Tespitinin doktor kontrolüyle sağlandığı hastalıktan korunmak için bu kontrolleri her yıl düzenli olarak doktor kontrolünde yapılması gerektiği aktarıldı. Eğitimlerde ayrıca kemik ölçümleri de yapıldı.

BİZE ULAŞIN