Büyükşehir sahipsiz dostlara ambulansla hizmet veriyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hayvan ambulansı ile 3.5 yılda 10 bin 671 yaralı ve hasta hayvana müdahale edildi

Büyükşehir sahipsiz dostlara ambulansla hizmet veriyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi, sahipsiz hayvanların trafik kazaları ve benzeri durumlarda meydana gelen can kayıplarını en aza indirmek için oluşturduğu tam donanımlı hayvan ambulansı, gece gündüz sevimli dostlara hizmet vermeye devam ediyor. Veteriner hekim, hayvan koruma ekibi ve hasta bakıcıdan oluşan ekip ile vatandaşlardan gelen ihbarlar anında değerlendiriliyor.

EKİPLER 7/24 GÖREV BAŞINDA
7 gün 24 saat esasıyla çalışan Hayvan Ambulansı ekibi, hafta sonları, resmi ve dini bayramlarda da nöbetçi ekiplerle görev başında oluyor. İhbarlara anında yanıt veren ekipler, yaralı ve zor durumdaki hiçbir hayvanı kaderine terk etmiyor. Vatandaşların çevrede gördükleri yaralı ve hasta sokak hayvanlarını belediyenin 332 22 33 nolu telefonuna bildirmeleri yeterli.

10 BİN 671 HAYVANA MÜDAHALE
Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Adnan Büyükkaya 3.5 yılda 10 bin 671 yaralı hayvana müdahale ettikleri belirtti. Büyükkaya, "Yaralı hayvanlara tam donanımlı hayvan ambulansımız ile müdahale ediyoruz. Barınağa getirip filmlerini çekiyoruz. 10 gün karantina altına alınıp iyileşmelerini bekliyoruz. İyileşenleri sahiplendiriyoruz. Aralarında trafik kazası geçirip uzuvlarını kaybeden hayvanlar var. Onları hiçbir şekilde sokağa bırakmıyoruz. Engelli barınağımıza alarak yaşamlarına devam etmelerini sağlıyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN