Mezarlık hizmetlerinde memnun eden değişim

Mezarlık hizmetlerinde memnun eden değişim

Adana Büyükşehir Belediyesi, 'Acınız Acımızdır' anlayışıyla mezarlık ve cenaze hizmetlerini bütün şehir genelinde kesintisiz sürdürüp, il genelinde bin 181 mezarlığın bakım ve temizliğini gerçekleştiriyor.

  • DHA
  • Akdeniz
  • Çarşamba 04.10.2017 12:04

Mezarlıklar Daire Başkanlığı, morg, gasilhane, defin, bakım, onarım, temizlik hizmetlerinin yanı sıra il dışına gidecek cenazelerin nakillerini de özel donanımlı araçlar ve uçaklarla ücretsiz sağlıyor.

Mezarlıklar Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan Usta Eller ekibi, yılın 12 ayı mezarlıklarda onarım, bakım, genişletme ve boyama işlerini yürütüyor. Aralarında inşaat, demir doğrama, kaynak ve boya gibi işleri yapabilen 25 personel, Buruk, Kabasakal, Küçükoba ve Akkapı mezarlıkları başta olmak üzere ilçeler ve köylerdeki mezarlıklarda çalışmalar yürütüyor. Usta Eller personeli, ihtiyaç duyulan mezarlıklarda binaların boyanması, gasilhane ve sundurma çalışmalarını kısa sürede tamamlayıp, kullanıma sunuyor.

CENAZELER 42 İLE UÇAKLA ÜCRETSİZ GÖNDERİLİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün talimatları doğrultusunda morg, gasilhane, defin, bakım, onarım, temizlik hizmetlerinin yanı sıra il dışında toprağa verilecek cenazelerin naklini özel donanımlı cenaze araçları ve uçakla ücretsiz olarak gerçekleştiren Mezarlıklar Daire Başkanlığı'nın özverili ve gayretli hizmeti vatandaşların büyük beğenisini topluyor. Adana Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin 42 iline cenazelerin uçakla naklini ücretsiz gerçekleştiriyor.

BİZE ULAŞIN