‘Ümit’leri tükenmedi

‘Ümit’leri tükenmedi

Hayvansever Ümit Özoğul ve Ümit B, Lara sahilindeki sokak köpeklerinin umudu oldu. Ümit’in biri evini terk edip karavana taşındı, diğeri ise 2 günde bir yemek turu yapıyor

Antalya'nın turistik çekim merkezlerinden Lara sahilleri, sokak köpeklerinin barınağı haline geldi. Bölgede köpek popülasyonunun 200'ü aşması üzerine can dostların imdadına adaş iki Ümit yetişti. Yazın sıcak ve susuzluk, kışın yağış ve soğukla baş başa kalan sokak köpeklerinin ümidi olan Ümit Özoğul ve Ümit B, dostları oldukları sokak köpeklerinin yaz, kış yiyecek ve su ihtiyacını karşılıyor, hasta olanları veterinere götürerek tedavi ettiriyor.

ALMANYA'DAN GELDİ
Kendini can dostlara adayan o hayvansever Ümit B. Almanya'da sosyal hizmetler görevlisi olarak çalışıp emeklilik için Türkiye'ye dönen Ümit B'nin hikayesi şaşırtıyor. Yıllarca yaşlı Almanlara bakan Ümit B, 4 yıl önce Antalya'ya taşındı. Kış aylarında bir aracın çarpıp kaçtığı siyah bir köpeğe kapısını açmasıyla başlayan süreçte, bakımını üstlendiği köpek sayısı hızla arttı. Kendini sokak köpeklerine adayan diğer hayvansever ise Ümit Özoğul. Televizyondaki bir evlenme programında tanıştığı İranlı eşiyle İstanbul'dan Antalya'ya taşındığını anlatan hayvan dostu Özoğul, "Önce 5 tane sokak köpeğine bakmaya başladım. Ardından sayı hızla arttı. Ailem benim bu hassasiyetimi anlayamadı beni terk edip gitti. Eski eşimden çocuklarım da yanımda olmadı. Hayatımı köpeklere adadım. Bakımını üstlendiğim köpek sayısı 150'yi buldu" diye konuştu.

KARAVANDA YAŞIYOR
Evi kaza geçirmiş, hastalanmış, iyi beslenememiş köpeklerle dolup taşan Ümit B, bakımını sütlendiği köpek sayısının artmasıyla da komşu şikayetleri ile karşılaştı. Komşularının şikayetinden bıkan Ümit B, sonra çareyi bir karavanda yaşamakta buldu. 3 yıldır hayatını köpeklere adayan Ümit B, artık Lara sahillerindeki karavanında köpekleriyle birlikte yaşıyor. Ümit B. kendisi hakkında karavanda yaşamasına karşın sürekli şikayette bulunulduğunu belirterek, "Ama ben pes etmiyorum. Şimdiye kadar kurtardığım yaşamlar benim için yeter. Mücadeleme devam ediyorum" dedi.

2 GÜNDE BİR MAMA TURU
Lara sahili boyunca 2 günde bir kendi aracıyla gezerek sokak köpeklerine mama ve su bıraktığını anlatan Özoğul, "Durumu kötü olan köpekleri evime alarak bakıyorum. İyileştikten sonra tekrar eski yerine bırakıyorum" ifadelerini kullandı. Özoğul, hayvanseverlerin özellikle de gençlerin kendisine mama tedariği konusunda dönem dönem yardımcı olduğunu anlattı.
BİZE ULAŞIN