Ceren’in yaşam savaşı

Antalya Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde polis memuru olarak görev yapan Ceren Ekinci’nin 5 ay içinde başına gelenler ‘Talihsizliğin böylesi’ dedirtiyor

Ceren’in yaşam savaşı
Mayıs ayında nişanlısı polis tarafından kaza kurşunuyla vurulan Ekinci, önceki gün akşam da alkollü sürücünün kurbanı oldu. 29 yaşındaki Ceren Ekinci'ye, önceki gün akşam saatlerinde mesai saati dışında Fabrikalar Mahallesi Dumlupınar Bulvarı'nda bir alışveriş merkezi önündeki yaya geçidinde yolun karşısına geçmeye çatlığı sırada otomobil çarptı. Ağır yaralanan polis Ekinci'nin duran kalbi sağlık ekipleri tarafından çalıştırılarak Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

ŞOFÖR ALKOLLÜ ÇIKTI
Ekinci'ye çarpan sürücünün olay yerinden kaçtığının belirlenmesinin ardından polis MOBESE kameralarından kaçan aracın plakasını 34 SA 8291 olarak tespit etti ve ardından araç sürücüsü A.D'yi (28) gözaltına aldı. Yapılan kontrolde sürücünün 134 promil alkollü olduğu tespit edildi.

EKİNCİ'NİN DURUMU AĞIR
Vücudunun çeşitli yerinde kırıklar olan ve iç organları zarar gören polis memuru Ceren Ekinci ameliyata alındı. Polis telsizlerinden yapılan kan anonsu üzerine meslektaşları hastaneye koştu. Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya da hastaneye gelirken, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü ancak önemli olanın memurlarının hayatı olduğunu söyledi.

MAYIS AYINDA NİŞANLISI VURMUŞTU
Polis memuru Ceren Ekinci, geçen mayıs ayında kendisi gibi polis olan nişanlısı T.Y.G. tarafından kazayla yüzünden vurulmasıyla da gündeme geldi. 22 Mayıs günü nişanlısının Kepez ilçesi Ahatlı Mahallesi 3164 Sokak üzerindeki Yılmaz Apartmanı'nındaki evine gelen T.Y.G, tabancasını kılıfından çıkarıp masanın üzerine koyacağı sırada, silah kazayla ateş almış ve yerden seken mermi Ceren Ekinci'nin çene boşluğundan girip yüzünden çıkmıştı. Bu olay nedeniyle bir süre hastanede yataklı tedaviye alınan Ceren Ekinci'nin, göreve yeni döndüğü belirtildi.
BİZE ULAŞIN