Sevgi buluşması

Sevgi buluşması

Antalya’nın Konyaaltı ve Manavgat ilçeleri ile Muğla’nın Fethiye ilçelerinde 4 Ekim Hayvan Hakları Günü nedeniyle renkli ve eğlenceli etkinlikler düzenlendi

  • Akdeniz
  • Perşembe 06.10.2017
Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. Barınaklar ziyaret edildi, yürüyüşler yapıldı, çocuklara ve gençlere hayvan sevgisi aşılandı.

BARINAĞI ZİYARET ETTİLER
Antalya'nın Konyaalı ilçesinde kreş öğrencileri Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Konyaaltı Belediyesi kreşinde eğitim gören minik öğrenciler, barınakta verilen hizmetleri görevli veterinerlerin ağzından dinledi. Amaçlarının hayvan sevgisini küçük yaşta insanlara aşılamak olduğunu kaydeden Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "Sevginin eğitimle, bu yaşlarda başlayacağını düşünüyoruz" dedi.


DÜNYADA YALNIZ YAŞAMIYORUZ
Antalya'nın Manavgat Belediyesi de hayvanların korunmasına katkı sağlamak ve halkı bilinçlendirmek amacıyla hayvanları koruma yürüyüşü düzenledi. Hayvan severlerin köpekleri ile katıldığı etkinlikte öğrenciler köpekleri severek hayvan sevgisini biraz daha hayatlarına katmış oldu. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, dünyayı yalnızca insanların kullanmadığını, diğer canlılarla beraber yaşadığımızı hatırlatarak "Çocuklarımız doğa ve hayvan sevgisi ile yaşamayı başarabilirlerse insanlara yaklaşımı da güçlü ve hassas olur" dedi.

HAYVAN KOSTÜMLERİYLE GÖSTERİ YAPTILAR
Muğla'nın Fethiye ilçesinde de Belediye Kültür Merkezi önünde stantlar açılırken, Kültür Merkezi Salonu'nda da öğrencilerin can dostları anlatan müzikli gösterileri ilgi ile izlendi. Öğrenciler, sevimli hayvanların kostümleri içinde müzikli gösterilerini sundu. Hayvanlara ilginin anlatıldığı gösterilerin yanı sıra stantlarda da hayvanlara mama almak için çeşitli gıda ürünleri satıldı.
BİZE ULAŞIN