Atlı zabıta göreve hazır

Atlı zabıta göreve hazır

Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün yeni birimi atlı zabıta, ilçedeki parklarda, pazar alanlarında ve şenliklerde görev alacak

  • Akdeniz
  • Cuma 07.10.2017
ANTALYA Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nün motorize ekibinden sonra kurulan Atlı Zabıta Birimi, ilçedeki toplumsal alanlarda görev almaya hazır. İlçedeki kent parklarında, semt pazarı alanlarında ve şenlik, kutlama gibi vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde görev yapacak olan Atlı Zabıta Birimi'nin atları Vezir ile Pusat, bir yandan da Antalyalılara at sporunu sevdirecek.

GÖREVE MESAİYLE BAŞLIYOR
Kepez Macera Ormanı'ndaki at pansiyonunda kalan Vezir ile Pusat'a, manej görevlileri tarafından sabahın ilk ışıklarında yemleri veriliyor. Atlı Zabıta Birimi, sahaya çıkmadan önce atların tımarını yapıyor, biniş takımlarını yerleştiriyor. Manejde üzeri boş yürüyüş yaptırılan atlar, ardından üzerinde binicileriyle birlikte yürüyor.

VATANDAŞIN İLGİSİ
Kent parkını ziyarete gelen vatandaşlar, Vezir ile Pusat'a büyük ilgi gösteriyor. Özellikle çocukların meraklı ilgisi, Atlı Zabıta Birimi'ni de şevk ediyor. Kimi vatandaş zabıta birimine atlarla ilgili sorular yöneltirken, kimisi de hatıra fotoğrafı çektiriyor.
BİZE ULAŞIN