Çavuşoğlu’ndan okula hediye uçak

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Anadolu Lisesi’ne verdiği uçak sözünü tuttu. Okula çalışır durumda bir eğitim uçağı getirildi

Çavuşoğlu’ndan okula hediye uçak
Türkiye'nin tek tematik havacılık okulu olan Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi uçağına kavuştu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun okulu ziyaretinde öğrencilerin talebi üzerine verdiği sözle başlayan süreç mutlu sonlandı. Çavuşoğlu'nun girişimleriyle Ankara Etimesgut Teknik Hangarı'ndan TIR'lara yüklenerek getirilen uçak, okul bahçesine ulaştı. Uçağı, Mesleki Eğitimden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recep Yıldız ve Okul Müdürü Haldun Çevik karşıladı.

F4 SAVAŞ UÇAĞI DA YOLA ÇIKTI
Okul Müdürü Haldun Çevik, uçağın okulun atölye bölümüne yerleştirileceğini belirterek, "Uçak çalışır durumda. Okulumuzda yetişecek uçak teknisyenleri artık teorik eğitimlerine, pratik tecrübe de katacak. Gerçek bir uçak motoru üzerinde mesleki eğitim alacaklar" dedi. Çevik, yine Bakan Çavuşoğlu'nun girişimiyle çalışır durumdaki bir de F4 savaş uçağının okula getirileceğini açıkladı.

BİNLERCE PİLOT YETİŞTİRDİ
Türk Hava Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen TC-CBR kuyruk numaralı 2 kişilik eğitim uçağı 1985-2012 yılları arasında faal olarak uçuş eğitimlerinde kullanıldı. Binlerce pilotun uçmayı öğrendiği emektar uçak, bundan sonra da genç teknisyenlerin uçak motorunu tanımasını sağlayacak.
BİZE ULAŞIN