Köylere destek

Köylere destek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, merkeze uzak köylerin okullarına spor malzemesi desteği sağlıyor. Son 3 yılda 205 okula ulaşan Büyükşehir, bu yıl 100’den fazla dağ köyüne ulaşacak

  • Akdeniz
  • Cuma 07.10.2017
Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi'nin uzak köylerin okullarında öğretim gören çocuklara spor malzemesi desteği sürüyor. Özellikle kırsal mahallelerde bulunan okulların spor araç gereçleri yönünden desteklenmesi ve çocuklara spor bilincini aşılamak amacıyla gerçekleştirilen yardımlar Antalya'nın 19 ilçesinde belirlenen program dahilinde sürdürülecek.

ARTIK SPOR YAPABİLECEKLER
Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı ekipleri son olarak Alanya'da, Karamanlar, Dereköy, Kızılcaşehir, Beyreli mahallelerindeki okullar ile Alanya merkezinde bulunan Fatma Özmüftüoğlu Lisesi öğrencilerine spor malzemelerini teslim etti. Tişört, şapka, çanta, futbol, basketbol ve voleybol toplarının yanı sıra satranç takımlarından oluşan setleri alan öğrenciler büyük mutluluk yaşadı. Okul yöneticileri de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e teşekkür etti.

OKULLAR LİGİ DE VAR
Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı, 2014 yılında 45, 2015 yılında 70, 2016 yılında 90 okul olmak üzere 3 yıl içinde toplam 205 okula spor malzemesi desteğinde bulundu. Büyükşehir bu yıl da 100'den fazla okula aynı desteği sürdürmek için kolları sıvadı. Önceliği sahili bulunan ilçelerin köylerine veren Büyükşehir, merkezdeki 5 ilçe ile Elmalı ve Korkuteli'ni bu programın dışında tuttu. Bu ilçelerin okulları Büyükşehir'in 'Okullar Ligi' projesine dahil olduğu için zaten malzemeleri veriliyor.

KIŞ İÇİN FARKLI MALZEME
2018 yılına girmeden belirlenen tüm okullara gidilecek ve öğrencilerin spor yapmalarını kolaylaştıracak malzemeler götürülecek. Dağ köylerindeki öğrenciler için, kışın da spor yapabilmeleri için farklı spor malzemeleri götürülecek. 2018'den sonra aynı destek dönüşümlü olarak tüm okullara tekrar yapılacak.
BİZE ULAŞIN