Ömür boyu cezaevinde

Antalya’da, sevgilisi Esma Ekinci’yi öldürdükten sonra parçalayıp cesedini valize koyduktan sonra gömmek üzere ormana giderken yakalanan Galip Özdemir müebbet hapis cezasına çarptırıldı

Ömür boyu cezaevinde
Antalya'da 25 Aralık 2013 tarihinde boğarak öldürdüğü sevgilisi Esma Ekinci'yi parçalayıp, valize koyduğu ceset ile ormana giderken yakalanan ve Ekim 2014 tarihinde müebbet hapis cezasına çarptırılan Galip Özdemir, Yargıtay'ın usulden bozma kararının ardından yapılan 2'nci yargılamada da müebbet hapse mahkum oldu.

HAKSIZ TAHRİK TALEBİ
Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden yapılan karar duruşmasına tutuklu Galip Özdemir ile öldürülen Esma Ekinci'nin avukatı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı hazır bulundu. Cinayeti haksız tahrik altında işlediğini de belirten Özdemir, kendisine ceza verilirken bu durumun göz önünde tutulmasını ve alt sınırdan ceza verilmesini istedi. Özdemir verilecek ceza ile birlikte Yargıtay kararı kesinleşinceye kadar tahliyesini talep etti.

İNDİRİMSİZ MÜEBBET VERDİ
Mahkeme, Galip Özdemir'i müebbet hapis cezasına çarptırdı. Kararın ardından Galip Özdemir kısa süreli şok yaşadı. Mahkeme olayın işleniş şekli ve 6 parçaya bölünen cesedin taşınması sırasında yaşananlar nedeniyle sanığa hiç bir indirim yapmadığını açıkladı. Salon dışında kararı öğrenen Özdemir'in yakınları ise sinir krizleri geçirdi. Özdemir, polisin müdahalesi sonucu adliye salonundan güçlükle dışarı çıkartıldı.
BİZE ULAŞIN