Rehine ihbarı asılsız çıktı

Rehine ihbarı asılsız çıktı

Telefonda annesine ulaşamayan kadın polisi alarma geçirdi

  • Akdeniz
  • Cumartesi 08.10.2017
ANTALYA'DA bir dairede, bir kadının emekli asker tarafından rehin alındığı ihbarı özel harekat polislerini harekete geçirdi. Kapısı kırılarak girilen daire, boş çıktı.

POLİSİ ARADI YARDIM İSTEDİ
Olay, önceki gece saat 21.30 sıralarında Üçgen Mahallesi'ndeki 6 katlı apartmanın son katında meydana geldi. Polisi arayan Derya Y, annesi Zehra Y'nin evde olmasına karşın kapıyı açmadığını, emekli asker olan yakını tarafından rehin alınmış olabileceğini söyledi. Bunun üzerine adrese çok sayıda polis ekibi ve sağlık görevlisi sevk edildi. Daireye çıkan polisler çelik kapıyı açamayınca balkondan girmek için itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Zehra Y'nin rehin alınmış olabileceği ihtimaline karşın adrese polis özel harekat ekipleri de sevk edildi. 1.5 saat süren çalışma sırasında bazı vatandaşların yaşananları film gibi izlediği görüldü.

EKİPLER BALKONA ÇIKARILDI
Merdivenli itfaiye aracı yardımıyla özel harekat ekipleri, dairenin balkonuna kadar çıkarıldı. Bu sırada asayiş ekipleri de dairenin kapısını kırarak içeri girdi ancak dairenin boş olduğu belirlendi. Derya Y. ise ifadesinin alınması için polis merkezine götürüldü.
BİZE ULAŞIN