ADSO sezonu açtı

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın (ADSO), sezon açılış konseri yoğun ilgi gördü. Şef Alexander Rahbari ve sanatçılar ayakta alkışlandı

ADSO sezonu açtı
Antalya Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'nda gerçekleşen Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nın (ADSO) sezon açılış konserini İranlı şef Alexander Rahbari yönetti. Orkestra, konserin ilk bölümünde P.İ Çaykovski'nin yaylı sazlar için bestelediği 'Andante non Troppo', 'Moderato, Tempo di Valse', 'Larghetto Elegiaco', 'Finale- Andante' adlı eserlerini seslendirdi.

AYAKTA ALKIŞLANDI
Konserin ikinci bölümünde de yine P.İ Çaykovski'nin Romeo-Juliette Operası için bestelediği, senfonik şiir olarak da adlandırılan eserine yer verildi. ADS Orkestrası, besteci Maurice Ravel'in 'Bolero' adlı eserini de seslendirdi. Pek çok film müziğinin temasını, dansların da ritmini oluşturan 'Bolero' ilk önce flütle sunuldu, sırayla klarnet, fagot, mi bemol klarnet, obua, trompet, korno, tenor saksafon gibi enstürmanlarla çok seslilik oluşturuldu. Konser sonunda şef Alexander Rahbari ve orkestra sanatçıları dakikalarca alkışlandı.
BİZE ULAŞIN