Futbolun gücü

Antalya’da 76 yaşındaki futbol aşığı Hatay Yurdakul, Türk gençlerin yanı sıra spor kulübünün kapılarını ülkelerindeki savaştan kaçarak Antalya’ya gelen Suriyeli gençlere de açtı

Futbolun gücü
Uzun yıllardır Antalya'da yaşayan Trabzonlu Hatay Yurdakul, birçok genci kazandırdığı futbolda şimdi örnek bir çalışmaya daha imza atıyor. 2006 yılında kurduğu Antalya Trabzonlular Futbol Kulübü'nün başkanlığını ve antrenörlüğünü de yapan Yurdakul, kendisini gençlerin gelişimine adadı.

YETENEKLİ FUTBOLCULAR VAR
Yıllardır Antalya'da yaşadığını belirten Hatay Yurdakul, 60 yıllık futbol yaşamında Şenol Güneş, Ali Kemal Denizci ve Özkan Sümer gibi isimleri futbola kazandırdı. Yurdakul şimdi de kapılarını Suriyeli gençlere açtı. Suriyeli amatör futbolculara sahip çıkılması gerektiğini belirten 76 yaşındaki Yurdakul "Zor günler geçiren Suriyeli futbolculara hem spor adamı, hem de bir insan olarak yardımcı olmamız lazım. Biz Türklerin geleneğinde bu var. Biz de kendilerine malzeme desteği yaparak, soyunma odalarımızın kapılarını açarak ortak kullanma kararı aldık. Aralarında yetenekli futbolcular var. Bunları ortada bırakmamak lazım" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN