‘Temalı park’ karar bekliyor

Lara’da hukuki süreci devam eden temalı park alanına Büyükşehir talip oldu. Başkan Türel önerinin Mimarlar Odası’ndan geldiğini söyledi

‘Temalı park’ karar bekliyor
ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 4'üncü Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali'ne katıldı. 'Mimarlık ve Kentte Süreklilik, Sürdürülebilirlik' konulu paneli dinleyen Türel, ardından mimarlara seslendi.

PARK ALANINA TALİBİZ
Şehrin yeni yapılanmasında Mimarlar Odası ile çok iyi işler çıkarttıklarını belirten Türel, "Türkiye'de ilk defa eski stadyumu yıktık, yerine yeni bir stadyum ya da AVM yapılmadan parka dönüştürüyoruz. Ucube diye tarif ettiğimiz birçok kamu binasını yıktık, açık park yaptık" diye konuştu. Türel, "Şimdi deniz kıyısındaki o Çin Seddi gibi binalar belki gündemimize gelecek" dedi. Antalya'nın iki kanatlı bir şehir olduğunu söyleyen Türel,"Batısında Konyaaltı, doğusunda Lara. Lara'da hukuki süreci devam eden 3 bin dönümlük bir temalı park alanı var. Mimarlar Odamızın da bize önerisi var, belediye alsın. İnşallah hukuki süreci sonuçlanırsa biz de almaya hazırız. Alırsak orada ciddi bir günübirlik alan kruvaziyerle karşılanacak" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN