Tur kazalarını kim durduracak

Tur kazaları can almaya devam ediyor. Kumluca’da 5 kişinin öldüğü kazanın üzerinden 1 ay geçmeden Manavgat’ta 3 turist hayatını kaybetti. Manavgat’ta dün meydana gelen tur kazasında ise 2 kişi yaralandı

Tur kazalarını kim durduracak
Antalya'da sıkça meydana gelen ve bir türlü önlemi alınamayan tur kazalarına bir yenisi daha eklendi. Manavgat ilçesinde, turistleri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu 3 Alman turist hayatını kaybetti, 10 turist yaralandı. sürücü gözaltına alındı Antalya'dan Manavgat'a giden Ömer A'nın kullandığı 02 DB 595 plakalı turist taşıyan minibüs, D-400 Karayolu'nda Çolaklı Süral kavşağını geçtikten sonra yağmurdan dolayı kayganlaşan yolda sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu refüjdeki ağaca çarptıktan sonra devrildi. Kazada araçta sıkışan Alman turistler Heike Mendler, Frank Fauth ve Heike Fauth olay yerinde hayatını kaybetti. Kazada yaralanan 9 Alman turist ile Türk kökenli Alman vatandaşı Mahmut Ertuğrul ilçedeki çeşitli özel hastanelerde tedavi altına alındı. Kazada, yara almayan midibüs sürücüsü Ömer A. gözaltına alındı.

KAZA SONRASI DENETİM
Kaza, yerli ve yabancı turistleri taşıyan tur araçlarının denetimsizliği ile birlikte, 17 Eylül'de yerli turistleri Adrasan'daki tekne turuna götüren ve 5 kişinin ölümü, 26 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan tur kazasını akıllara getirdi. Yapılan her türlü uyarı sonuç getirmedi. Yine hız ve denetimsizlik 3 cana mal oldu. Manavgat'ta 3 kişinin hayatını kaybettiği 11 kişinin de yaralandığı kazanın ardından tur araçlarında denetimler artırıldı. Ekipler tur otobüsleri ve minibüslerinde sürücülerin uykusuzluklarını ve evraklarını inceledi. Ekipler, şoförlere günlük 5 saatten fazla araç kullanmamaları yönünde uyarılarda bulundu.

HIZ KESMİYORLAR ANTALYA'NIN
Manavgat ilçesinde dün de başka bir tur midibüsü kaza yaptı, 2 kişi yaralandı. Ali Gezen'in kullandığı 07 S 7472 plakalı tur midibüsü Sorgun Mahallesi Titreyengöl Caddesi'nde virajı alamayarak Turizm Otelcilik Lisesi'ne ait Uygulama Oteli'nin duvarına çarptı. Kazada şoför Ali Gezen ve yanında bulunan Rus rehber Ekaterina Nfdova yaralandı.
BİZE ULAŞIN