Büyük tur başlıyor

Antalya’nın tanıtımına büyük katkısı olan 53’üncü Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu bugün Alanya’dan başlıyor. İlk etap Alanya-Kemer arasında koşulacak

Büyük tur başlıyor
53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur'u bugün koşulacak 176.7 kilometrelik Alanya- Kemer etabıyla başlayacak. 6 gün sürecek olan bir diğer adıyla Tour Of Turkey, 15 Ekim Pazar günü koşulacak İstanbul-İstanbul etabıyla Sultanahmet Meydanı'nda sona erecek.

TANITIMI YAPILDI
Dünya Bisiklet Birliği (UCI) Türkiye'nin talebini oybirliği ile kabul ederek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nu 'Pro Tour' olarak dünya kategorisinin birinci sırasına koydu. Tura katılacak uluslararası takımlar ve bisikletçiler, dün Alanya Limanı'nda yapılan tanıtım gecesinde sporseverlerle buluştu.

GÜZELLİKLER İÇİNDE
Alanya Limanı önünden start alacak TUR 2017, genel olarak düz etaplardan oluştuğu için sprint finişlerine sahne olacak. Yarışın tek 1. kategori tırmanışı, Marmaris ile Selçuk arasındaki 4. etapta gerçekleşecek. Eğimin yüzde 12'yi bulduğu Sakar Geçidi'ne tırmanacak sporcular, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Efes Antik Kenti'nden de geçen etabın son 5 kilometresinde 400 metre yüksekliğe çıkacak ve Meryem Ana tepesine ulaşacak. Türkiye'nin tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımına büyük katkı sağlayan tura katılan bisikletçiler, Akdeniz ve Ege sahillerinde ilerledikten sonra İzmir'den hava yoluyla İstanbul'a geçecek.

YOLLAR KAPANACAK
Antalya'nın Alanya ilçesinde bugün 12.25'te startı verilecek 53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu dolayısıyla bazı yollar güvenlik gerekçesiyle yarışçıların geçişi sırasında trafiğe kapatılacak. Alanya Kocayatak Kavşağı'ndan itibaren yolun kuzey tarafının yani Antalya kent merkezi istikameti, Aksu D-400 Karayolu- Expo Işıklı Kavşak- Aksu- Isparta Yol Kavşağı, Pınarlı Kavşağı-Havalimanı Kavşağı-Demokrasi Kavşağı-Hal Kavşağı- Düden Kavşağı-Vatan Kavşağı-İl Bank Kavşağı- Antalyaspor Kavşağı-Mini City Önü-Akdeniz Bulvarı-Liman Kavşağı-Tünektepe Kavşağı-Sarısu Kavşağı-Beldibi Kavşağı-Göynük Kavşağı-Kemer yolunun trafiğe kapatılacağı kaydedildi.
BİZE ULAŞIN