Hasat zamanı hortum vurdu

Hasat zamanı hortum vurdu
Antalya'nın Kumluca ve Kepez ilçelerinde hortum seralara zarar verdi. Çoğunluğu patlıcan ve biber ekili cam ve plastik yaklaşık yüzlerce serada hasar meydana geldi.

50 SERADA ZARAR VAR
Kumluca'ya bağlı Mavikent Mahallesi Orta mevkisinde saat 14.00 sıralarında hafif yağmur etkili olurken, denizde hortum meydana geldi. Karaya doğru ilerleyen hortum bölgedeki plastik ve cam seraların yanı sıra enerji nakil hatlarına zarar verdi. Çoğunluğu yeni dikilmiş patlıcan ve biber ekili yaklaşık 50 seranın camları kırıldı, naylonları uçtu, demirleri büküldü. Bölgede elektrik kesilirken, dağıtım şirketi nakil hatlarındaki hasarın giderilmesi için çalışma başlattı. Üreticiler ise ürünlerinin olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi için seralarını tamir etmeye koyuldu. Mavikent Mahalle Muhtarı Adem Karataç, "Devletimizden çiftçilerimiz için yardım bekliyoruz" dedi. Üreticiler ise, "Hortum, cam seraları kırdı. Kırık camları plastik seranın üzerine attı. Camlar kırılınca toprağa karışıyor. Artık toprağı da işleyemiyoruz. Çok zarar gördük. Perişan olduk" diye konuştu.ONARIM BAŞLADI
Antalya'nın Kepez ilçesi Altınova Mahallesi'nde de hortum 200 dekar sera alanına zarar verdi. Antalya Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp, "Hasat zamanında yaşanan bu felaketten üreticilerimiz zarar gördü. Daha fazla zarar görmemek için de hemen temizlik ve onarım çalışmalarına başladı. Devletimizin de üreticilerimize hızlı bir şekilde destek vermesini bekliyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN