Ulaşımda esnafa son şans

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, 200 otobüsü almaktan şimdilik vazgeçtiklerini belirterek, “Esnafa bir fırsat daha veriyorum” dedi

Ulaşımda esnafa son şans
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, belediyenin Ekim ayı meclis toplantısında ulaşım esnafına müjdeyi verdi. Daha önce alımı planlanan ve meclisten kredi konusunda yetki de alınan toplu ulaşımda kullanılacak 200 otobüsü almaktan vazgeçtiklerini açıklayan Türel, sürecin esnafın yapacağı düzenlemeye göre şekilleneceğini anlattı.

ULAŞIM ESNAFINA FIRSAT
Ulaşım konusunda özellikle durakta yolcu kalmasıyla ilgili çok şikayet aldıklarını ifade eden Türel, "Uzmanlar bu sorunun çözümü için yeni hatlar kurulması ve sefer sıklığının artırılması gerektiğini söyledi. Bunun için araç alınması gerekiyordu. Ancak esnafımız mevcut araçlarla ihtiyacın karşılanacağını söyledi. Esnafa bir fırsat veriyorum, inşallah çözerler" dedi. "Bütün hatlardaki sefer sayısını onların önerileri doğrultusunda eksiksiz yapacağız. İnşallah Antalya halkının bu konudaki şikayetlerinde bir azalma olur. Başarılı olurlarsa otobüslere gerek kalmaz, başarılı olunmazsa ulaşım master planı ekibinin çözümünü deneriz" dedi.

PORTAKALIN ÇAPI BÜYÜYOR
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Uluslararası Antalya Film Festivali'nden ulusal bölümün çıkarılmasına yönelik eleştirilere de şöyle cevap verdi: "Portakalın çapını büyüterek devler ligine taşımamız gerekiyor. Türk sinemasını güçlendirmeyi onu devler ligine taşıyarak yapacağımızı düşünüyorum. Bu kapsamda festivale daha da güçlendirecek adımları atıyoruz. Ben festivalin teknik değerlendirmesi kısmında hiç olmadım. Sanat siyasi partilerin uydusu olmasından çıkmalıdır. Biz, sanatı siyasete karıştırmamak için bütün hassasiyetimizi gösteriyoruz."
BİZE ULAŞIN