500 kişiye sıcak aş

Alanya’da 500 kişi kapasiteli aşevi hizmete açıldı. Açılışa Bakan Çavuşoğlu da telefon bağlantısıyla katıldı

500 kişiye sıcak aş
Antalya Büyükşehir Belediyesince Alanya ilçesinde yaptırılan bin 500 kişi kapasiteli aşevinin açılışı gerçekleştirildi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tosmur Mahallesi'ndeki aşevinin açılışında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i arayarak, katılımcılara telefondan seslendi. Açılışa katılamadığı için üzgün olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, Başkan Türel'e Alanya'ya yaptığı yatırımlardan dolayı teşekkür etti.

BAKAN AÇILIŞLARA GELECEK
Alanya'ya yönelik hizmetlerin kalitesinin arttığını vurgulayan Çavuşoğlu, "Önümüzdeki süreçte hastane etrafında yapılacak konukevi de sadece bölgemizde değil diğer şehirlerden gelen hastaların yakınlarına da hizmet edecektir. Daha sonraki bazı yatırımların temel atma törenlerine inşallah birlikte katılacağız. Alanya'yı ve hemşerilerimi özledim. En kısa sürede geleceğim" ifadelerini kullandı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise belediyecilik anlayışının artık alt ve üst yapıdan ibaret olmadığını söyledi. Karaloğlu, "Antalya'yı daha ileriye taşımak için el birliğiyle, samimiyetle çaba gösteriyoruz" dedi.

GAZİPAŞA'YA DA GİDECEK
Başkan Menderes Türel ise konuşmasına Alanya'yı dünyanın incisine benzeterek başladı. Alanya'nın dünyanın gözbebeği olduğuna işaret eden Türel, ilçenin önemli alt ve üstyapı hizmetlerine tanıklık ettiğini kaydetti. Alanya'da 150 eve her gün sıcak yemek gönderildiğini anlatan Türel, yeni aşeviyle bu rakamın 800'e ulaşacağını bildirdi. Türel, aşevinden Gazipaşa'daki ihtiyacı olan ailelere de yemek göndereceklerinin altını çizdi.
BİZE ULAŞIN