Başkan yabancıya açık

Yabancı oyuncu kısıtlamasına karşı olduğunu belirten Başkan Ali Şafak Öztürk, “Türk oyuncular altyapıda temel eğitimlerini iyi almadıkları için yabancılara göre eksik” diye konuştu

Başkan yabancıya açık
Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, yabancı futbolcu sayısına kısıtlama getirilmemesinden yana olduğunu belirterek, "Türk oyuncu zorunlu olduğundan değil, hak ederek formayı kapmalı" dedi. Süper Lig'deki kulüplerin çok büyük bir bölümünün kendisiyle aynı görüşte olduğunu kaydeden Öztürk, yabancı oyuncu sayısının 14'e çıkarılmasının ardından eskiye nazaran daha üst düzey futbolcuların Türkiye'ye geldiğini, bu sayede daha iyi bir ligin ortaya çıktığını ifade etti.

TEMEL EKSİKLER VAR
"Şimdi 'Türk futbolcular oynamıyor' diyoruz ama Türk oyuncunun çıkması gereken ortam, aslında bu ortam. Türk oyuncu yabancı kısıtlamasıyla zorunlu olduğundan değil, hak ederek formayı kapmalı" diyen Başkan Ali Şafak Öztürk, "Türk oyuncuların bazı temel eksikliklerinin olduğunu görüyorum. Bu da temel eğitimin doğru şekilde verilmemesinden geliyor. Hala pozisyon bilgisi olarak kısıtlı seviyelerdeyiz. Oyuncunun temeli sağlam olmalı ki ondan sonraki kısım kendi yeteneğine bağlı olsun" şeklinde konuştu.

GENÇLER KEMER'DEN
Antalyaspor'un altyapıya çok önem veren bir kulüp olduğunu dile getiren Öztürk, bundan dolayı 3. Lig'de mücadele eden Kemerspor 2003'le pilot takım anlaşması yaptıklarını aktardı. Öztürk, "İnşallah birkaç sene içinde Kemerspor'u 1. Lig'e taşımak istiyoruz. Genç oyuncularımız da oynayarak pişecek. Altyapıdan çıkan oyuncuların, Antalyaspor A takımında oynamasını çok istiyoruz" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN