Birlikten proje doğacak

Antalya İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü ile Antalya Kent ve Medeniyet Derneği işbirliğiyle hazırlanan 'Birlikten Proje Doğar' sosyal sorumluluk projesi desteklenmeye hak kazanarak başladı.

Birlikten proje doğacak

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İlim Yayma Cemiyeti Antalya Şubesi, Yeryüzü Vakfı, Antalya Kutup Yıldızı Gençlik Derneği ve Liman Derneği'nin paydaş olarak katıldığı 'Birlikten Proje Doğar' İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı'nın 2017 yılı proje destekleme programı çerçevesinde desteklenmeye hak kazandı. 8 ay sürecek projenin faaliyet takviminin ilk ayağı olan Proje Koordinasyon Toplantısı paydaş STK ve kurumların katılımıyla il Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Süleyman Uysal başkanlığında Antalya Valiliği'nde yapıldı.

Proje kapsamında, Antalya genelinde faaliyet gösteren yerel STK'lar için fon geliştirme, idari ve kurumsal kapasiteyi artırma; Kamu-STK İşbirliği ve Proje Döngüsü Yönetimi gibi konularda eğitimler düzenlenecek. Haftalık olarak planlanacak ve toplam 20 saat sürecek eğitimler sonunda katılımcılara Valilik onaylı katılım belgesi de verilecek. Proje süresince 40 STK'dan 80 katılımcıya eğitim verilmesi hedefleniyor.

BİZE ULAŞIN