Festivale 5 yıldızlı jüri

54. Uluslararası Antalya Film Festivali, seçkin jürisiyle ‘festivallerin festivali’ olma iddiasını güçlendirmeye devam ediyor. Jüri başkanlığını Filistinli Elia Suleiman üstlenecek

Festivale 5 yıldızlı jüri
54'üncü Uluslararası Antalya Film Festivali, dünyaca ünlü sinema profesyonellerinden oluşan dev jürisiyle de 'uluslararası marka kimliğini' güçlendirme çalışmalarına devam ediyor. 21-27 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin jüri başkanlığını, dünya sinemasının tanınmış yönetmenlerinden ve Avrupa'nın birçok önemli festivalinde ödüle layık görülen Filistinli Elia Suleiman üstleniyor.

JÜRİDE ÖDÜLLÜ İSİMLER YER ALDI
Festivalin üyelerinden biri, 'Yabancı Dilde En İyi Film' Oscarı ile 'En İyi Senaryo' ve 'En İyi Film' dallarında Avrupa Film Ödülü'ne layık görülen 'Ida' filminin senaristlerinden senaryo yazarı Rebecca Lenkiewicz olacak. Birçok film müziğine imza atan ünlü besteci, müzisyen ve icracı Kjartan Sveinsson da festivalin jüri üyelerinden biri olacak.

SİNEMA PROFESYONELLERİ
ABD'deki ilk resmi Türk tiyatrosunun kurucularından olan ödüllü oyuncu, yapımcı ve yazar Fadik Sevin Atasoy ve filmleri ile ulusal ve uluslararası festivallerde sayısız ödül alan dünyaca ünlü yönetmen Karim Ainouz gibi uluslararası alanda başarıları bulunan ve adından söz ettiren sinema profesyonelleri festivalin jürisinde görev alacak.
BİZE ULAŞIN