Mersin’in eğitim durumu tartışıldı

Mersin’in eğitim durumu tartışıldı

Mersin'in Mut İlçesi'nde yapılan İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı'nda 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı masaya yatırıldı.

  • DHA
  • Akdeniz
  • Perşembe 12.10.2017 10:53

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca başkanlığında Mut Öğretmenevi'nde yapıldı. Toplantıda, koordinatör milli eğitim müdür yardımcılarının yanı sıra ilçe milli eğitim müdürleri de hazır bulundu.

Toplantının açılışında konuşan Müdür Koca, öncelikle Yenişehir İlçesi'nde gerçekleştirilen toplantıda alınan kararlara dair ilçe raporlarının değerlendirilmesini yapacaklarını söyledi.

Gündem maddeleri ile ilgili bilgiler veren Koca, tam gün eğitim uygulamasına geçilmesi için yapılacak çalışmalar, Suriyelilerin Türk eğitim sistemine entegrasyonu, din eğitimi açısından anadolu imam hatip liseleri, ortaokullarının genel değerlendirilmesi, ücretsiz ders kitapları dağıtımı başta olmak üzere birçok konuda görüş alışverişinde bulunacaklarını dile getirdi.

Koca, 2017 yılının projeler açısından çok başarılı bir yıl olduğunu kaydederek, toplantıda bulunan milli eğitim müdür yardımcıları ve ilçe milli eğitim müdürlerini bu başarıdaki paylarından dolayı tebrik etti.

Yeni hedefler belirlenmesini isteyen Koca, bu hedeflerin gerçekleştirilmesi için yapılacakların planlamasını ve azami gayretin gösterilmesini istedi.

FATİH Projesi ve EBA tanıtım etkinlikleri yürütülmesi sürecinin görüşülmesi, muhtarlarla ilgili yapılan toplantılarda görüşülen konular, MEB Okul Aile Birliği yönetmeliği kapsamında dikkat edilecek hususlar, Ar-Ge faaliyetleri, Beyaz Bayrak, Beslenme Dostu Okul Projesi, norm kadro güncelleme, yönetici ve öğretmen görevlendirme işlemleri, taşımalı erişim kapsamında İl Planlama Komisyonu kararlarının görüşülmesi, mesleki gelişim çalışmaları, Mersin Öğretmen Akademisi gündem maddeleri olarak toplantıda görüşüldü.

BİZE ULAŞIN